Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Dersim Çemişgezek’de Üretim İçin Dayanışma / Video

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve Ovacık Doğal Kooperatifi, Çemişgezek Gülbahçe köylüleri ile birlikte nohut ekimi gerçekleştirdi.

Ovacık Doğal Kooperatfi’nin desteği ile Çemişgezek merkez-Aktuluk Mahallesi’nde üretim yapan gençleri ziyaret eden Başkan Maçoğlu, ardından Çemişgezek Gülbahçe köyüne geçti. Çemişgezek Güzelbahçe Muhtarı Nahide Üstündağ ve köylüleri Ovacık Doğal Kooperatifi’nin desteği ile birlikte kolektif nohut ekti. Köylülerle beraber yapılan nohut ekimine  Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yanı sıra Ovacık Doğal Kooperatifi emekçileri de katıldı.

Uzun yıllar sonra yeniden üretime başlayan köylülerin heyecanına değinen Başkan Maçoğlu, “Kooperatif uzun süreden beridir yedi ilçe de üretim çalışmasını sürdürüyor. Çok mutluyum çünkü burada bir kadın muhtar var. Kadınların yöneteceği bir dünya da nelerin olabileceğini görüyoruz. Kadınlar bu çalışmalarda olursa  güzel şeyler olacak. Güzel olan başka bir şey ise bütün köy bir kere heyecanlı.Bunun yanında bu üretim faaliyetinin muhtarımızın, köylülerimizin gençlere verdiği bir mesaj olarak algılanması lazım. Aksi takdirde bu topraklar tekrar kıraçlaşacak. Üretimsiz hale gelecek. Biz ise bu toprakları çimlendirmek, üretim yapmak için çabalayacağız.” dedi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir