Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu:Murtaza Demir’in yanındayız, destekliyoruz.

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Kurucu Başkanı Murtaza Demir’in, Keçeci Baba Dergahı’nın camiye çevrilmesine karşı çıkması  suç unsuru olarak görüldü. Demir,Keçeci Baba Dergahı’nın camiye çevrilmesini şu ifadelerle eleştirmişti:

”Caminizi, minarenizi, hoparlörünüzü istemiyoruz! Köyümüze geleceksiniz; okulla, kütüphaneyle, kitap, bilimle gelin… “Hayır” diyorsanız imamınızı da alıp Keçeci Baba köyünü terk edin!”

Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu, yazlı bir açıklama yaparak Murtaza Demir’in yanında olduklarını kamoyuna duyurdu. Açıklamada, şu ifasdelere yer verildi:

”Ülkemizin geleceği, adaleti daha da çok Şeriat usullerine doğru kayarken, “En büyük Cihad, zalimin karşısına çıkıp sen haksızsın demektir diyen İmam Hüseyin’in” sözlerini kendisine rehber alarak; “BİZ ALEVİYİZ, CAMİ İSTEMEYİZ” diyerek avazı çıktığı kadar bağıran, Pir Sultan Abdal Derneği Kurucusu Sn. Murtaza Demir, yargılanmak üzere 22 Haziran 2021 tarihinde Hâkim Karşısına çıkarılmak üzere, İstanbul Anadolu adliyesi 9. Ceza asliye mahkemesinde davası görülecektir.
Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Kurucu Başkanı Murtaza Demir yargılanacak…
Neden mi?
Keçeci Baba Dergahının camiye çevrilmesine karşı çıktığı için, Caminizi, minarenizi, hoparlörünüzü istemiyoruz! Köyümüze geleceksiniz; okulla, kütüphaneyle, kitap, bilimle gelin… “Hayır” diyorsanız imamınızı da alıp Keçeci Baba köyünü terk edin! Dediği için yargılanacak.
Murtaza Demir yalnız değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir