Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 4 dilde ‘Deutsche Bank’ yanıtı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul’un borcunu, iktidara geldiklerinde ödemeyeceklerini 4 dilde anlattı. Projeye fon sağlayan kurumların Hazine’den para alamayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, doğaya verilecek zarar için de tazminat hakkının aranacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü konuşmasında, iktidar olduğumuzda ‘Kanal İstanbul’un borcunu ödemeyeceğiz’ diyen muhalefete seslendi. Erdoğan, “Biz iktidar olduk, bizden önceki borçlanmaları ödemedik mi? Ödedik” diyerek muhalefete ‘siz de ödeyeceksiniz’ mesajı verdi.

Bu konuşmanın üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu Twitter’dan paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu paylaşımlarında, birçok dilde Kanal İstanbul’un borcunu ödemeyeceklerini yazdı.

‘DEUTSCHE BANK’A DA SÖYLEYEYİM…’

İlk paylaşımında “Erdoğan, halkımın parasında ve doğasında gözü olan herkese aynı şeyi söylüyorum, Türkiye’nin hazinesinden para alamayacaklar! O zaman @DeutscheBank’a da söyleyeyim” diyen Kılıçdaroğlu, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde açıklama yaptı.

Açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemin çıkarlarına ve dünya iklim politikasına aykırı olan Kanal İstanbul projesine fon sağlayan kurumlar Türkiye hazinesinden geri ödeme almayacak. Projenin doğamıza vereceği herhangi bir tahribat için de tazminat aranacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir