Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

KÖK HÜCRE DONÖRÜ OL, DERYAMIZI DERYALARIMIZI YAŞATALIM!

Danimarkada doğup büyümüş çocukluğu aslında birazda yalnız geçmiştir. Kendinden 1,5 yaş küçük kız kardeşinin akraba evliliğinden dolayı hastadır ve dolayısı ile aile onunla daha çok ilgilidir.
Erken yaşta evlendi ve tahsilini yarıda bırakmıştır. Zor geçen 20 yıldan sonra evliliğini sonlandırmak zorunda kaldı.
İyi ve kötü günleri hep büyük bir yüreklilikle karşılamıştır. Küçücük yaşta hayatın yükünü yalnızca taşımıştır.
Uzun bir iş yaşantısı olmuştur. 13 ve 11 yaşında biri kız biri erkek iki çocuğu vardır.
Danimarka A Kadınlar Birliğine kuruluşundan beri üyedir. Son 4 yıldan beri ise yönetim kurulu üyemizdir. Ayrıca iki yıl derneğimizde çocuklara bağlama öğretmenliği yapmış ve bize koroda yardımcı olmuştur.
Nerede ihtiyacı olan bir kadın görse hep yanında olmuştur. O bizim kızımız, canımız, hocamız, yoldaşımızdır. Kadın haklarına, sanata, doğaya ve güzel olan herşeye gönül vermiştir. Dil din ırk ayrımı asla yapmaz. Kıvrak zekası ve çok fazla mükemmelliyetci olması herşeyi içine atması, savaşlarını kavgalarını hep yalnız yaşaması belkide onun için bir dezavantaj olmuştur.
Hastalık aslında gelıyorum belirtilerini 10 yıl önce vermiş olmasına rağmen bir tehşiz konmadığı için günden güne güçsüz kalmıştır. 2020 yılı ise her şey üst üste gelmiştir. Canı sıkılan acısını deryadan çıkarmıştır, eşinden ayrılmıştır, çalışamaz duruma gelmiştir. Hastalık ilerlemiş, Kan kemik iliği kanseri tehşizi konmuştur. Hepimiz büyük bir çaba göstermemiz lazım.
Çok hasta olmasına rağmen o güzel sesiyle ‘’Fes başına, püskül başıma Kemo kanıma’’ diyerek bana moral vermeyide unutmaz. Dik durmayı kıvırmadan hayattta yürümeyi ilke edinmiştir.
Bu kadar hayata bağlı yoldaşımız için donör ol kök hücre bağışı yap.
Bir canımıza can vermek senin elinde.
Dünyanın hiç bir yerinde insanlar ilik kanserinden ölmesin.
1. Bulunduğun şehrin kan bölümünden rendavu al.
2. Kök hücre donörü olmak istediğini söyle
3. Sağlık taramasından geçtikten sonra sana haber gelmesini bekle.
Belki hayatında bir kere çağrılırsın oda gönüllüdür. Belki deryaya uymaz ama dünyada kök hücre nakli bekleyen 15.000 kişiden bir canı kurtarırsın. Bundan daha güzel bir şey varmı.
Dünyada hiç bir Derya ilik kanserinden yaşamı bırakmasın.
Hadi Kadın erkek genç el ele vererek DERYA YOLDAŞIMIZI VE DERYALARIMIZI YAŞATALIM.
Sati Bal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.