Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD: Pir Sultan örgütlülüğü olarak Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız! Video

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) Yargıtay‘ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 5 davasından 2’sini düşürüp 3’ünü onamasına ilişkin yazılı   bir açıklama yaptı

”AKP’nin gördüğü kabusun adı, Canan Kaftancıoğlu” başlıklı yazılı açıklamada, AKP’nin Alevilere yönelik politiklarına vurgu yapılarak, PSAKD’nin Canan Kaftancıoğlu ile dayanışma içinde olduğu belirtildi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) Genel Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamadai, şu ifadeleri kullanıldı: ”Saray rejimi muhalefetten intikam alma peşinden koşuyor. Geçtiğimiz günlerde  Gezi davasında, hukuk ve adaleti adeta katlederek cezalar yağdıran zihniyet, şimdi de CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan intikam almak istiyor. Seçimlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kazanılması sürecinde çok ciddi çalışmalar yürüten Kaftancıoğlu, AKP’nin ötekileştirdiği, yoksulluğa ve açlığa mahkum ettiği milyonların takdirini ve sevgisini kazanmıştır.

Alevi düşmanlığını her fırsatta ifade etmekten çekinmeyen Akp ve mahkemeleri bilmelidir ki biz, Canan Kaftancıoğlu ‘nun yanında, AKP’nin ise tam karşısındayız.

Kaftancıoğlu herşeyden önce bir annedir, bir doktor, demokrat ve laiklik mücadelesi vermektedir.

Pir Sultan örgütlülüğü olarak Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız.

AKP karanlığını mutlaka yeneceğiz!”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.