Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

” OYUNUN İÇİNDE OYUN VAR”

– Hasan Doğan –
Yas-ı Matem ayına girmeden bir hafta önce Kureyşan Ocağı evladı Musa Kazım Engin Dede’nin kaleme aldığı ve bizlerin de altına imza koyduğumuz ” BÜYÜK OYUNU GÖRÜN” başlıklı yazının sonucu dün Ankara’da üç Cemevine eş zamanlı saldırı tesadüf değildir, bir delinin işi de olmadığı gibi bu saldırının arkasında derin bir akıl vardır.
İçişleri Bakanlığının 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelgede açık bir şekilde Cemevleri, kanaat önderleri, kimi bölgelerde örgütlü olduğu halde örgütsüz Aleviler açık açık hedef haline getirildiği kendi beyanları ile sabittir.
“Gerçeğe Hü Diyenlerin” yayınlanan bu genelgeye karşı yaptıkları uyarıdan sonra bazı Kurumlarımızın ortak bir basın açıklaması yaparak günü kurtarma girişimini bir kenara bırakarak yapmış olduğumuz uyarıların kaile alınmadığını bir kez daha gördük.
Geçmiş dönemlerde Cemevlerine saldırılar ve yapılan saldırıların sonucunda egemen erkin yaptığı samimiyetsizlik açıklamaları hala arşivimizde duruyor.
Dün yapılan saldırılar sonucunda da muhtemelen bir iki delinin üstüne yıkılıp kapatılma yoluna gideceklerdir. Çünkü tarihin hiçbir evresinde egemen erk yapılan katliamları kabul etmediği gibi başka paramiliter güç kullandığını hepimiz biliyoruz.( Şah Kalerder katliamında paralı
Frenk askerlerini kullandı)
Gazı olaylarında yapılan saldırıları kolluk kuvvetlerine açık açık yaptırdığını dünya alem biliyor ama benim saf Alevim hala çözmemiş.
Kurumlarımızın ortak açıklamalarına Yol diline uymaması ve özensiz basın açıklamalarının ayrı bir yazı konusu olmakla beraber yetersiz bulduğumu diğer bir yanı da bukadar baskı ve zulüme karşı hiçbir önermenin olmaması, saldırılara karşı kendimizi nasıl savunacağımıza karşı herhangi bir söylemin olmaması bir kez daha bizleri düşünmeye ve üretmeye sevk ettiğini, Kurumlarımızın kendi içinde bir ” ÖZ SAVUNMA” mekanizmasının oluşturulmasının zamanının gelip geçtığini düşünüyorum.
Uzun süreden beri muhabbet meydanında dile getirdiğim basın açıklamalarının tabanda bir karşılık bulmadığını ve daha somut önerilerin, yapılan önerilerin yapılabilir olmasının ve hayata geçirilmesinin daha etkili olduğunu dile getirdiğimin Kurumlarımızda halen hizmete devam eden canlarımız bilirler.
Eğer kendi içimizde bir “ÖZ SAVUNMA” mekanizması olsaydı bu işleri yapanların eline akıldan üryan belgesi verilmezdi Cemevleri cümbüş evidir değmezdi,, üç beş öfkeli genç yaptı denilmezdi.
Bu ölü toprağı bizlerin, inancımızın üzerinden atacakların samimiyetine inanarak İmam Dedelerden, Sentetik Alevilerden, asimilasyona çanak tutanlardan uzak durunuz.
Gerçeği gören gözlere Aşk olsun
Cemal Abdal Ocağı evladı,
Yol’un talibi
31 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.