Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Çocukken kurtlardan nefret ederdim

Çocukken kurtlardan nefret ederdim. Bizim kasabada (şimdi artık mahalle) onlara canavar derlerdi. Bir sürüye canavar dadandıysa vay haline. Resmen katliam yaratıyorlardı. Bizim oralar bozkırdır. Dağ diye yuttuğumuz kel tepeler vardır. Buna rağmen çok kurt olurdu. Kışın aç kalınca kasabaya dahi inerlerdi. Boğazından şişler olan çoban köpekleri ise kahramanımdı. Büyük bir hayranlık duyardım onlara çünkü canavar ile boğuşurlardı. Çok sevdiğim kangalımız da bu boğuşmalardan aldığı yara mikrop kaptığı için öldüğünde kurtlardan daha çok nefret etmiştim. 9-10 yaşlarındayken faşistlerin simgesinin boz kurt olduğunu öğrenmiştim. Bizimkiler köpekçiler derlerdi ve ben köpeklere çok büyük haksızlık yapıldığını düşünürdüm.

Canavarcıydı onlar canım, köpekler canavar ile boğuşuyorlar işte! Yaşım büyüyüp neyin ne olduğunu ayırt edene kadar canavarlara olan nefretim sürdü. Sonra çok üzüldüm çünkü nihayet kurtların nasıl başı dik, kimseye eyvallahı olmayan, zeki ve asil hayvanlar olduğunu keşfettim. Niye sanki üstelik köpekler ile aynı soydan gelen bu güzel hayvanları faşistlere kaptırdık diye tasa bile ettim. Kurt özgür ve asil bir hayvan. Faşistler bizim dediler diye onların olmuyor!

Çocukluğumdan beri ‘it’ demek benim için kalleş, sinsi, güvenilmez insandır. İt iki ayaklıdır. Benim güzel dostlarım köpekler, hiç bir zaman it olmadılar. O yüzden faşistlere it demeyi daha uygun bulmuştum.
Şimdi kendilerine boz kurt diyen şu gerizekalı, hirkat garibesi, soytarılara bakıyorumda. Kurtlara ne büyük haksızlık ya… Nerede onlarda ki asalet nerede bu zavallı ucubeler.

Adam kafasına kese kağıdı gibi bir şey takmış dağın başında uluma takliti yapıyor… Ha bu adam birde milletvekili! İnsan evladından çıkar böyle ucubelikler. Gerçek kurt topluluğunda en zavallısı bile bu yarattıktan daha akıllıdır.

Televizyonun vs dışında birebir hiç kurt uluması duydunuz mu? Gece ıssız bir yerde duymayın ürpermek ne kelime. Fakat çok ahenklidir. Bu mahlukat bildiğin anırıyor desem eşek bana sitem edecek… Umarım dağ başında yalnızken bir kurt sürüsüne denk gelir ve ulur.  Çok amin!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir