İmamoğlu’nun katıldığı yayında yaptığı konuşmalardan öne çıkanlar şu şekilde:

-Demokrasi insan için bir hayat, nefes gibi yani. Ama umutluyuz. Moralim çok iyi. Milletimle inanılmaz bir diyalog kurduğumu görüyorum. Özellikle toplumla paylaştığım diyaloglardan sonra insanların benimle paylaştığı diyaloglar inanılmaz bir şey.

‘BİZİM HAYALLERİMİZ BİR GECEDE YIKILACAK HAYALLER DEĞİL’

-Bizim hayallerimiz bir gecede yıkılacak hayaller değil, biz bu memleket için hayaller kuruyoruz. Üzüntüm sadece ülkemizin demokrasi adına uğradığı bu büyük hukuksuzluk, adaletsizlik.

-Ben Türkiye’nin geleceğini YSK’deki 11 kişiye bağlamamıştım.

-Şu anda demokrasi mağdur edildi. Ben 31 Mart seçimlerini kazandım. İstanbul halkı oy verdi. Bir zarfta 4 oy kullanıldı, aynı zarfta. Kullanılan hiçbir oyda problem yok, İstanbul Belediye Başkanlığı’na gelince Ekrem İmamoğlu kazandı diye ‘burası şaibeli’ diyorlar.

-Ben buradan çağrı yapıyorum, 24 Haziran’da ve bu seçimde görev alan bankacı arkadaşlar beni bulsunlar, ben onlarla buluşacağım. Bu vatandaşımı siz davet edip sandık kurullarında görev vermişsiniz, sonra onlara hakaret ediyorsunuz.

‘CESARETİNİZ YOK!’

-Hadi hodri meydan, seçim sonuçlarından çıkan bütün ilçeleri, bütün meclis üyelerini iptal edin. Cesaretiniz yok!

-Ekrem İmamoğlu seçimi kazanmasın diye uydurdunuz. Ramazan ayında kul hakkı yediniz.

-Bütün bu emeklerin hırsızlığını yapan, hukuksuzluk yapan YSK üyelerini biliyoruz. Anamın ak sütü kadar helal bir seçim kazandık.-Kimse kafasını kuma sokmayacak. Baskı vardır, ‘Ne demek YSK süreci aklasın?’ Seçim bitince size sıraladım, 8 itiraz var. En son mu aklınıza geldik sandık kurulu?

‘TARİH HER ŞEYİ AÇIĞA ÇIKARIR’

-Tarih her şeyi açığa çıkarır. Ben orada aleyhte oy veren 4 YSK üyesinin zamanı gelince nasıl hukuksuzlar yapıldığını ortaya çıkartacağını düşünüyorum.

-Şu anda bu toplum demokrasiyle, sandık mücadelesiyle normalleşmeli. Ben bunun mücadelesini veriyor ve öncülüğünü yapıyorum. Aklımızdan hiç boykot geçmedi. Benim vatandaşım sakin olacak, milyonlarca İstanbullu lütfen mağduriyetimizi anlatın.

-Biz yarından itibaren yapılan bütün usulsüzlükleri sokaklarda insanlara anlatacağız. Biz yok saymayı sevmiyoruz. Elimizi sıkmayacaklar, kucaklayacağız.

-Ben hakkımızda bu hain kararı verenlerin çocuklarının, torunlarının bile hayatının daha güzel olması için mücadele veriyorum. Hayat için demokrasi bir oksijen. Biz özgürlüğüne düşkün bir milletiz.

-Sosyal medyada bana destek olan sanatçıları hedef gösterenlere yazıklar olsun. Bu sanatçıların benden herhangi bir beklentisi yok, olamaz. Buna rağmen destek verdiler.

’47 GÜN SONRA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ’

-Ben çalışmalarıma ‘Seçilmiş İBB Başkanı’ olarak devam edeceğim. 47 gün sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz. Asla vazgeçmeyeceğiz. Ben hak yemem, hakkımı da yedirtmem.

-Seçim güvenliği için 20 bine yakın gönüllümüz oluşmuştu, sadece dün gece yapılan çağrıda gönüllü sayımız 80 bini aştı. Her şey çok güzel olacak. 23 Haziran’a hazırız.