Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF heyeti, Alman Federal Parlamentosu’nda düzenlenen anmaya katıldı

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF) Genel Şekreteri Ufuk Çakır bir heyetle birlikte, 21 Şubat’ta Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlene 6 Şubat 2023 Deprem felaketi’nde hayatını kaybedenler için düzenlenen anma  törenine katıldı.  Alman Federal Parlamentosu’nda yapılan anma töreni de konuşma yapan Ufuk Çakır, konuşmasında AABF’nin deprem bölgelerinde yaptığı yardım ve dayanışma çalışmalarını anlattı.

Alman Federal Parlamentosu’nda yapılan anma törenine ilişkin AABF tarafından  sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

” Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremin birinci yıldönümü sebebiyle Alman Federal Meclisi’nde özel bir anma etkinliği düzenlendi. Olağanüstü dayanışma çalışmalarımızdan dolayı ana konuk olarak davet edildik.

Genel Sekreterimiz Ufuk Çakır Almanya’da, Avrupa’da ve Türkiye’deki cemevlerimizin göstermiş oldukları çabaları, etkinlikte bulunan hükümet temsilcilerine, parlamento başkanına ve sivil toplum kuruluş temsilcilerine ifade etti ve Almanya hükümeti tarafından yardımların devamını talep etti. Federal meclis milletvekilli Max Lucks’a (MdB) bu önemli girişim için çok teşekkür ederiz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir