Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF Hessen Bölgesi 14. Gençlik ve Futbol Turnuvası’nı Hanau’da başarıyla gerçekleştirdi

AABF Hessen Bölgesi başarılı bir gençlik ve futbol turnuvası düzenlendi. 9 Haziran 2019 tarihinde  Almanya’nın Hanau kentinde düzenlene turnuvaya bölge AKM’lerinden 30 takım katıldı. Yaklaşık olarak 3000 çivarıda bir izleyci kitlenin katıldığı turnuva, Alevi tolumuna yakışan bir olgunlukla gerçekleştirildi.

AABF Hessen Bölge Başkanı İhsan Dilber turnuvaya ilişkin yaptığı yazılı açıklmada şunları ifade etti:

”AABF Hessen Bölgesi’nin 14. Gençlik ve Futbol Turnuvası Hanau AKM evsahipliğinde Erlensee futbol tesislerinde güzel bir havada bizlere yakışır bir atmosferde gerçekleşti. Yaklaşık 3000 kişinin katıldığı etkinlikde Futbol dışında, KSK Hessen’in düzenlediği 4-8 yaş arası ve 9-14 yaşlarında resim çizme, yumurta ve çuval yarışlarıda düzenlendi.

Turnuvamızı selamlayan ve evsahipliği yapan Belediye Başkanı Sayın Erb güzel atmosfer ve ortamı beğenirken kapılarının bir dahaki turnuva ve etkinliklere açık olduğunu söylemesi bizlerin Hessen kamoyunda güzel bir yer edindiğimizi kanıtladı bu ortamı yaratan tüm idareci ve üyelerimizede teşekkür ediyorum.

Saat 10:00 başlayan 19:00 biten turnuvamıza 30 takımla katılan AKM’lerimize teşekkür ederken güzel bir maraton sonucunda
1. Hanau AKM
2. Wetzlar AKM
3. Darmstadt AKM

olurken bu yılki Centilmenlik Kupası’nı Darmstadt AKM kazandı.

Gelecek sene Gençlik ve Futbol Festivalimize evsahipliğini kura sonucu Gießen AKM üstlenecek.

Turnuvamızın güzel bir ortam ve organizeli gerçelleşmesinde büyük emekleri olan bölge yönetiminden Hüseyin Canoğlu ve Süleyman Koç’a, evsahiplği yapan Hanau AKM Başkanı Hasan Aygün nezdinde tüm emektarlarına, AABF İnanc ve Hessen bölge inanc kurullarindan Müslüm Kaya dedemize Naima Nayman anamiza ve Aliekber Erden Dedeye, AABF ve Hessen Kültür Sanat kurullari adina Kenan Taşkesen ve Hüseyin Önal’a, müzikleriyle destek veren Kızıl Anka ekibimize, halkoyunları ekibimize, davul ve zurnasıyla Cengiz Baydili’ye, sahnede yine türküleriyle bizleri
yalnız bırakmayan Hasan Sağlam, Şenol Akdag ve Hüseyin Akkuş’a , resim atölyesinden Erdal Güldağ’a, turnuvamızın gerçekleşmesi için bizlere bu güzel tesisi sunan Erlensee Belediyesi’ne, büyük bir katılımı sağlayan Hessen AKM merkezlerimize ve RLP Bölgesinden katılan Koblenz AKM’mize, turnuvamıza akiv ve pasiv olarak katılan tüm Canlara teşekkür ediyorum.

Seneye Gießen de buluşmak umuduyla”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir