Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Gücünü göremeyenler!

“Mazlumun yanındayız”, “72 millete aynı nazarda bakıyoruz”, diyoruz  fakat içimizdekilere aynı nazarda bakamayıp sabah, akşam da birbirimizi yiyerek göndermeler, laf sokmalar, laf yetiştirmeler, o onun, bu bunun adamı demeler, ayak oyunları, racon kesmeler, göz kaçırmalar vs.vs. ile İri Olalım, Diri Olalım, Bir Olalım mücadelesi veriyoruz, nasıl olacak onuda bilmiyoruz.

Gerek Avrupa gerekse Türkiye Alevi Hareketi içerisinde bütünüyle mücadelesini dışarıdan gelen olumsuzluklara karşı kullanması gerekenler tüm enerjisini birbirini tüketmeye karşı acımasızca harcıyor ve günden güne de bu acımasızlığını artırıyorlar, tıpkı ticari arenada birbirlerine rakip olan ve bu rekabette her şeyi mübah gören sömürücü patronlar gibi davranıyorlar.

Hele ki bir seçim öncesi köprüler yıkılıyor, gemiler yakılıyor, kılıçlar çekiliyor bir nevi savaş ortamına geçiliyor ve böyle durumların olağan olduğu baştan kabullenilip genel kurul tamamlanıyor ve ondan sonrada iki veya üç yıl içerisinde kurumlarda birileri iş yapmak istiyor birileride işi bozmak istiyor, kurumlar, yöneticiler ve üyeler bu huzursuzluk ortamında bir dahaki seçime kadar idareyle bir yere kadar götürüyorlar, götürmeye çalışıyorlar.

Cemevi Başkanı ve Bölge Yöneticisi olmanın yanında Aleviliğimin bana Kızılbaş bir Anne, Babadan miras kaldığını, yani doğuştan bu hakkı aldığımı ve en önemliside Yol’un hakkını vermeye çalışan bir Can olarak konumu ve durumu ne olursa olsun hiç bir yöneticinin, yetkilinin veya herhangi bir Can’ın bu Yol’a halel getirecek söylem, tutum, ve davranışa hakkı olmadığını ve bir an
önce buna son vermeleri gerektiğini aciliyetle belirtmek istiyorum.

Aleviler üzerinde yüzyıllardır uygulanan baskı, zulüm, asimile ve katliam politikaları geldiğimiz çağın son çeyreğinde ırkçı ve şeriatçı bir iktidarın güdümünde tavan yapmıştır yapmayada devam ediyor. Bunlara müteakip biz yöneticilerinde her her platformda İri, Diri ve Bir olma gibi söylemlerimizle birbirimize karşı uygulamalar ve yaptıklarımızın tamamen tezat oluşturduğu duruortada. Oysa ki Yol Bir Sürek Binbir şiarıyla çok güçlüyüz.

Savaşa dönüşen ortamın bir an önce tatlı bir rekâbete evrilmesi ve  Alevi toplumunun bireyleri olarak çok geç olmadan gücümüzün farkına varmamız en büyük temennim ve umudumdur.

Farkına varalım güçlüyüz, çok güçlüyüz..

Mesut KABAKÇI ….

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir