Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği İnanç Kurulu: Mürşidimiz Veliyettin Hürrem Ulusoy’un yanındayız!

 

AHA- Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu  ve AABK İnanç, Yol-Erkân Kurulu‘nun ortak yazılı bir açıklama yaparak, ‘Ocakzadeler Meclis’ adlı oluşumu tanımadıkların kamuoyuna duyurmasının ardından, bu içerikte bir açıklamda Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği İnanç Kurulu ve Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği Yönetim Kurulu’ndan geldi.

” MÜRŞİDİMİZ VELİYETTİN HÜRREM ULUSOY’UN YANINDAYIZ ”

Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği İnanç Kurulu ve Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği Yönetim Kurulu imzalarıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, ”Mürşidimiz Veliyettin Hürrem Ulusoy’un yanındayız ve kendisinin mürşitlik makamına yönelik yapılmak istenen her türlü saldırının karşısındayız. Ocağımız evladı kimliği ile bu oluşuma dahil olan kişi, kendi kişisel tercihi ile oradadır, kendisine asla rızalığımız yoktur ve varlığı Dergahı asla temsil edemez ” denildi.

EMEVİ ZİHNİYETİNE ASLA GEÇİT VERMEYECEĞİZ! ”

Açıklamada, mensup oldukları ocaklardan ve dergahlardan rızalık almadan kendilerini ocakzade temslcisi ilan ederek, ‘Ocakzadeler Meclis’ adlı oluşumun içinde yer  alanlar ve içinde yer aldıkları oluşuma ilişkin ise su ifadelerre yer verildi.

” Kimseden rızalık ve icazet almadan kendilerini Ocakzade temsilcileri olarak ilan eden ve Ocakzadeler Birliği adında dernek kurup, Alevi hak mücadelesi veren kurumları itibarsızlaştırmak isteyen bu oluşumu kesinlikle reddediyoruz ve kendilerinin hizmet ettiği Emevi zihniyetine asla geçit vermeyeceğimizi ilan ediyoruz!” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın tam metin şöyle:

” Canlar,
Yalıncak Sultan ve devamında soyundan gelen Yalıncak Sultan Dergâhı hizmetkarları, her daim Pir ve Mürşit makamımız olan Hacı Bektaş Veli Dergâhı ile birlikte yol yürümüş ve Dergâhtan icazet almıştır.
Günümüz koşullarında da bu gerçek asla değişmez ve kendini bilmezler tarafından da değiştirilemez!
Biz Yalıncak Sultan Ocağı hizmetkarları olan Yalıncakoğlu ailesi, Yalıncak Sultan taliplerince Dergah Postnişin kabul edilen Mahmut Yalıncakoğlu ve 2003 ‘ten beri dergahımızın bakımını, onarımını üstlenip temsiliyetini yürüten Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği olarak biz, Mürşidimiz Veliyettin Hürrem Ulusoy’un yanındayız ve kendisinin mürşitlik makamına yönelik yapılmak istenen her türlü saldırının karşısındayız!

” BU OLUŞUM ALEVİ HAK MÜCADELESİ VEREN KURUMLARI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYOR ”

Canlar,
Son günlerde kimseden Rızalık ve icazet almadan kendilerini Ocakzade temsilcileri olarak ilan eden ve Ocakzadeler Birliği adında dernek kurup, Alevi hak mücadelesi veren kurumları itibarsızlaştırmak isteyen bu oluşumu kesinlikle reddediyoruz ve kendilerinin hizmet ettiği Emevi zihniyetine asla geçit vermeyeceğimizi ilan ediyoruz!
Ocağımız evladı kimliği ile bu oluşuma dahil olan kişi, kendi kişisel tercihi ile oradadır, kendisine asla rızalığımız yoktur ve varlığı Dergahı asla temsil edemez!

” EMEVİ ZİHNİYETİ VE DİYANET, HER DAİM ALEVİLERİ KENDİLERİNE BİAT ETTİRMEYE ÇALIŞMIŞTIR ”

Biz Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği olarak Alevi hak mücadelesinde görüyoruz ki; Emevi zihniyeti ve onun günümüz temsilcisi olan Diyanet, her daim Alevileri kendilerine biat ettirmeye çalışmıştır. İçimizden de bu göz boyamaya ve vaat edilenlere bilerek ya da bilmeyerek kanmaya hazır kişiler olmuştur ve olacaktır ama onlar da Hızır Paşa gibi tarihteki yerini cellat olarak alacaklardır.
Ham ervahlar birliğimize zarar veremez!
” Dönen Dönsün Biz Dönmeyiz Yolumuzdan”
Aşk ile ”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir