Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

 Unutulmasın ki ırkçılık, nefret insanlık suçudur!

Fenerbahçe Spor Kulübünün sevgisini yurt dışında yaşatmak için 1997 yılından beri dernekleşme çalışmaları hız kazandı ve bugün Avrupanın bir çok yerinde olmak üzere 21 adet Fenerbahçe Derneği kurularak taraftarların bir araya gelmesi sağlandı.

Kurulan dernekler sadece maçları seyretmek için bir araya gelen değil, sivil toplum örgütlenmesi olarak yüreğinde Fenerbahçe sevgisini taşıyan üyelerinin, sporseverlere hizmetler veren her an onların yanında olmaya özen gösteren bir yapıya dönüştü.

Ülkemiz Türkiye’de kendi üzerinde oynanmak istenen, kulübü ele geçirme operasyonu olan 3 Temmuz komplosuna karşı yüreğinde sarı lacivert çubuklunun sevdasını taşıyan yöneticisinden, sporcusuna ve çilekeş taraftarına kadar herkes direnerek tarih yazmış ve topyekün üzerine gelenlerin heveslerini kursağında bırakmasını bilmiştir.

İşte böyle bir profile sahip olan taraftarlar Avrupanın bir çok ülkesinde bir araya gelerek yüreklerindeki sevgiyi ortaklaştırmayı, kulübünün temsilcisi olarak her alanda dayanışma içerisinde olmayı ve koskocaman bir aile olmayı başarmışlardır.

İşte kurulan derneklerimizden birisi olan 1996 yılında kurularak taraftarlarını bir araya getirmesini başarmış, yaptığı sosyal çalışmalarla çevresinde sevilen bir dernek olmayı başarmış olan Aachen Fenerbahçe Derneğine karşı ırkçı saldırı gerçekleştirilmiştir.

60 yılı aşkın süre yurtdışında emegiyle, alınteriyle yaşayan gurbetçilerimize yönelik ırkçı saldırılar sonucunda evler yakılmış kundaklanmış onlarca can katledilmiş, Türkiyelilerin bir araya geldiği inanç merkezleri, sosyal dernekler vb. yerler ırkçı saldırıya uğramışlardır.

Aachen Fenerbahçe Derneğinin camlarına, duvarlarına çizilen gamalı haç ve ırkçı yazılarla nefret tohumları yabancıların üzerine bir kez daha salınmıştır. Çalışmaktan başka bir gayesi olmayan ömürlerini gurbette tüketmiş olan bizlere karşı geliştirilen bu saldırılara karşı gereken önlemler geciktirilmeden alınmalıdır.

Unutulmasın ki bu saldırılar yabancı olduğumuzdan dolayı geliştirilen ırkçı saldırılardır. Bu ırkçı hastalıklı kafaların ürettiği kin sonucunda bu ülkede milyonlarca suçsuz insan katledilmiş, fırınlarda yakılmış insanlık dışı yöntemlerle katledilmiştir.

Herkesin kime karşı yapılırsa yapılsın bu ırkçı saldırılara karşı durması, tepkisini ortaya koyması gerekmektedir. Bir kez daha Aachen Fenertbahçe dernegine karşı girişilen bu ırkçı saldırıyı kınarken geçmiş olsun dileklerimizi iletirim.

Unutulmasın ki ırkçılık, nefret insanlık suçudur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir