Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA

AHA- Köln / Leyla Güven’in, Musa Farisoğulları‘nın ve Enis Berberoğlu’nun vekilliklerinin düşürülüp alelacele gözaltına alınıp tutuklanmaları, bugün (Haziran Cuma )akşam Almanya’nın Köln kentindeki Heumarkt Maydanı’nda protesto edilecek.

Saat:18:00’de başlayacak protesto eylemine ilişikin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer alıyor:  ” Halk iradesine Meclis’te de sokakta da tahammül edemiyorlar. Bu saldırıları ancak ve ancak birleşik bir  mücadeleyle geri püskürterek boşa çıkarabiliriz. Bu hakikaten dolayı, saldırı altında olan tüm toplumsal, siyasal kesimler faşist bloka karşı bir araya gelmelidir! Çünkü AKP – MHP faşist blokunu iktidardan ançak a birleşik bir k mücadeleyle al aşağı  edebiliriz.  AKP – MHP faşist blokunun karşısında olan Köln‘deki tüm toplumsal kesimleri ve bireyleri, bu duygu ve düşüncelerle bugün akşam Köln’de düzenleyeceğimiz protesto eylemine katılmaya çağrıyoruz.

Leyla Güven’in, Musa Farisoğulları‘nın ve Enis Berberoğlu’nun vekilliklerinin düşürülüp  gözaltına alınarak tutuklanmalarını ve HDP’ye dönük saldırıları pretosto etmek için meydanlarda buluşuyoruz. Sende sesin meydanlardan yükselen sesimize kat! ” denildi.

Haber Merkezi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir