Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

9Haziran 2004 Keupstraße Faşist Saldırı

Şafak Deniz İlden /Köln

Tam 16. Yıl oldu failleri gerici- Faşist devlet çeteleri olduğu halde tıpkı Suruç, Sivas, Hanau, Mölmö, Paris katilleri devletler koruyor.

Bu gün Almanya’da ki katliamlarda evlatlarını yitirenler bir kez daha buluştular bir önce sene gibi konuştular, katilleri tanıyoruz, biliyoruz dediler. Ama evlatlarını kaybedenler Ankara’da ırkçı- Faşist saldırı sonucu katledilen Barış Çakan’ı ya babası gibi unuttular yada akıllarına düşmedi Barış adı…

Türk Köln Konsolosluğu saat 15;00 üzerinde NPD’yi kınayan bir çelenk bırakmış iki yüzlüce. Buradaki ırkçı faşist saldırıyı ( Bu bölge Türk faşizminin bulunduğu bir alan) kına, aynı ırkçılığı Türkiye ve Kürdistan’da yaşayan halklara yap.

İşte o yüzden Türkiyeli ve Kürdistan’lı Göçmen işçi ve emekçi kurumları alanda görünür olmadıklarından buraya gelip cirit atıyorlar. Keupstraße’de ki Kürt, Alevi esnaflar örgütsüz, ortak hareket etmedikleri için Faşistler cüretli davranıyorlar. Keupstraße 2004 yılından sonra bu saldırı ile dernekleşti Kürt ve Alevi esnaflar yönetimde yoklar AKP, MHP, Ulusalcı gericiler elele. Kürt, Alevi Esnaflar birleşik hareket etmiş olsalar durum değişebilir, değişirde.

Bir Anekdot ile bitireyim. Keupstraße yapılan bombalı saldırıda yaralan Türk bir Kadın konuştu. Hep ırkçılık üzerine vurgular yaptı. Evet doğru bir yerde dursun . Ama oğlu Alman polisleri tarafından yakılan Kürt bir Baba Kürtçe konuşma yaparak Erdoğan yaptığı Kürt katliamlarına kısa değinince o kareyi görmeliydiniz. Kürt baba onu konuşmasından dolayı alkışlarken Kadın ise tutumuyla orada bulunmaması gerekiyordu. Çünkü ırkçılık ve Faşizm bulaşıcıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir