Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ONURSAL BAŞKANIMIZ TURGUT ÖKER YALNIZ DEĞİLDİR!

Bizler Türkiyede ve Avrupa‘da yaşayan Aleviler ne oyuz , nede buyuz. Dünya‘nın neresinde olursak olalım, öncelikli hedefimiz ve görevimiz insanların barış, kardeşlik ve insana yakışır bir şekilde yaşamasının teshis edilmesi için uğraşmaktır. Alevi felsefesinde önce insanın, sonra diğer canlıların ve doğanın korunmasını önemli bir yeri vardır. Bundan dolayı, dünyanın neresinde olursak olalım Aleviliğin bize verdiği bu  görev ve sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için tüm cügümüzle mücadele ediyoruz, etmeliyiz.  Bu bizim olmazsa olmazımızdır.

TURGUT ÖKER, YOL VE DAVA İNSANDIR!

Gençlik yıllarından bu güne kadar Aleviliğin yaşatılması ve Alevi toplumunun örgütlenip özgürleşmesi  için mücadele eden,  Hamburg AKM’den başlayarak AABF’ye, oradan  AABK’ye uzana yönetcilik ve başkanlık düzeyinde sorumluluklar üslenen, aldığı tüm örgütsel görevleri ve kurumsal  sorumlulukları  layıkı ile yerine  getiren  Turgut Öker’e mücadeleci, toprlayıcı ve dik duruşlu bir yol ve dava adamı olmasından dolayı  AABK Onursal Başkanlık ünvanı verildi.

TURGUT ÖKER BİZİM CANIMIZ VE YOLDAŞIMIZDIR!

Yıllardır  Türkiyede iktidarda olan AKP’nin  başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan mağdurları oynuyarak iktidarda tek adamlığa kadar yükselirken, başkalarını mağdur ederek iktidarını sürdürmektedir. Döneminde kendisi söz konusu olduğunda demokrasinin, fikir özgürlügünün  olmadığından söz eden  Erdoğan bu gün kendisinden olmayan her kesimi mağdur etmede sınır tanımamaktadır.

Onursal Başkankanımız Turgut Öker‘ in şahsında ve başka örneklerdede olduğu gibi tüm mualifleri yasaklarla yıldırma ve aktif mücadeleden geri durmlarını sağlamak için  katı bir yıldırma politikası  uygulamaktadır. İktidar sahiplerinin bu davranışı ne altına imza attıkları İnsan Hakları Evrensel Beyannemesine, ne de söz konusu kendileri olunca ağızlarından hiç düşürmedikleri Demokrasi anlayışı ile bağdaşmamaktadır.

AABK Onuursal Başkanı Turgut Öker’in  hakkında açılan dava acil bir şekilde durdurulup, yurt dışı yasağı derhal kaldırılmalıdır. Bizler bu dava düşünceye kadar, hayatın her alanında davanın takipcisi olacağımızı kamuoyunun burdan bir kez daha deklare ediyoruz.

Turgut Öker yalnız değildir!

Mehmet Ali Cankaya

AABK YKÜ ve Örgütleme Sorumlusu / YK üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.