Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HDP’Lİ BULDAN VE SANCAR YARIN 10.00’DA YÜRÜYÜŞÜ BAŞLATIYOR

HDP’nin yarın Hakkari ve Edirne’den başlatacağı ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’nün detayları belli oldu. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan saat 10.00’da Edirne Cezaevi önünden, diğer Eş Genel Başkan Mithat Sancar da Hakkari İl Örgütü önünden Ankara’ya doğru yürüyüşü başlatacak.
Buldan’a Edirne’de milletvekilleri, MYK ve PM üyeleri ve Sancar’a HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, milletvekilleri, MYK ve PM üyeleri eşlik edecek.
Yürüyüş öncesinde ise Edirne, Tekirdağ ve Van valilikleri koronavirüs gerekçesiyle 14-17 Haziran tarihlerinde şehirlere giriş ve çıkışı yasakladı.
DEMİRTAŞ’TAN AÇIKLAMA: PROVOKATÖRLERE PRİM VERMEYELİM
HDP’nin başlattığı yürüyüş hakkında Twitter üzerinden açıklama yapan eski Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, “Herkese merhabalar. HDP, Edirne ile Hakkari’yi demokrasiye ve barışa olan inanç etrafında Ankara’da buluşturmak için yola çıkıyor” dedi ve provakasyon uyarısı yaptı:
“Zorlu ve sıkıntılı bir süreçteyiz. Ancak tüm zorlukları, 82 milyon el ele vererek aşabileceğimizi de biliyorum. İşte HDP’nin bu etkinliği, 82 milyon olarak el ele verme çağrısıdır. Bu açıdan, hiç kimse bu etkinliği kutuplaştırma ve gerginlik malzemesi yapmamalıdır.Bu etkinlik başlarken, benim de herkesten özel bir ricam var: HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen.”
“Unutmayalım ki, HDP tüm Türkiye için yollarda olacak. Kışkırtma ve gerilim derdinde olan hiçbir provokatöre asla prim vermeyin. İnanıyorum ki, bu etkinlik huzur içerisinde başlayıp huzur içerisinde sona erecek.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir