Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Stuttgart’ta Viyana ile dayanışma eylemi

 AHA /Stuttgart / Avrupa Kadın Platformu‘nun Türkiye’nin Kobane’ye yönelik saldırsında hayatlarını kayabeden 3 Kürt kadın siyasetçiyi anma ve Türkiye’nin saldırılarını protesto etme için düzenlediği eyleme dönük saldırı girişiminde buluna faşist çetler, eyleme katılan kitle tarafından geri püskürtüldü.

Faşist çetler akşam saatlerinde, Viyana Türkiyeli İşçiler Derneği’nin karşısında toplanarak yeni bir saldırı girişiminde bulundular. Faşistlerin saldırı girişimine karşı derneğin sokağı polisler tarafından trafiğe kapatıldı.

Buna rağmen faşist saldırı, bugüne kadar değişki biçimlerde devam etti. Bir grup ırkçi faşisti Avusturya’nin başkenti Viyana’da VTİD ve aynı sokakta bulunan DİDF’in lokaline saldırdılar.

Faşist çetlerin saldırılar birçok Avrupa kentinde bugün akşa protesto edilecek. Bu protesto eylemlerinden biride bugün akşam Almanya’nın de Stuttgart kentinde yaplacak. ATİF, AGİF, AGEB, ADHK, DİDF, AABS, SYKP, Mücadele Birliği ve Zusammen Kämpfen tarafından düzenlene ortak protesto eyleminin çağrı metninde, eyleme ilişkin şu ifadeler yer alıyor:

“Dostlar, yoldaşlar

Çarşamba günü Viyana’da Avrupa Kadın Dayanşmasının eylemine faşistler saldırdı. Hızını alamayan faşist güruh 2 gündür Viyana’da devrimci ve antifaşistlerin derneklerine saldırılar gerçekleştiriyor.

Bizler de Stuttgart’ta yaşayan devrimci demokratlar olarak sokakları faşistlere bırakmayacağımızı birkez daha vurguluyoruz!

Bugün saat 18’de Stuttgart Schlossplatz’da bir araya gelerek bir protesto mitingi düzenleyeceğiz!

Tarih: 26 Haziran (Bugün)

Saat: 18:00

Yer: Schlossplatz‘‘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir