Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Madımak Katliamı’nın yıldönümünde Alevilerin Sesi Dergisi arşivlerini açtı

994 yılından bu yana kesintisiz bir şekilde yayın hayatına devam eden Alevilerin Sesi Dergisi 26 yıllık arşivini ve tüm sayılarını www.alevilerinsesi.eu adresinden kamuoyuna açtı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alevilerin Sesi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fuat Ateş, Alevilerin Sesi Dergisi 26 yıllık arşivini ve tüm sayılarını www.alevilerinsesi.eu adresinden kamuoyuna açtıklarını belirtti. 1994 yılından bu yana 250 sayıdır yayın hayatını basılı bir şekilde devam eden derginin eski sayılarının online olarak da takip edilebileceğini belirten Ateş, mevcut gereksinimlere uygun olarak internet sitesini Türkçe, Almanca, Fransızca ve İngilizce olmak üzere çok dilli bir yapıda hazırladıklarına dikkat çekti.

Madımak Katliamı’nın Alevi hareketinin örgütlenmesinin uyanışında ve derginin kuruluşunda önemli bir tarih olması dolayısıyla online yayına başlama tarihi olarak Madımak Katliamı’nın yıldönümünü seçtiklerini ifade eden Fuat Ateş, dergi olarak online yayının yanı sıra basılı olarak da yayın hayatına devam edeceğini söyledi.

Ateş, “Alevilerin Sesi Dergisi, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde 250’den fazla Alevi Kültür Merkezi bulunan ve yaklaşık 30 bin üyeye sahip olan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun yayın organıdır ve 1994 yılında bu yana Avrupa’da kesintisiz yayın yapan tek dergidir. Almanya’nın yanı sıra Avrupa’da Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre ve Norveç’te dağıtılmaktadır. Ayrıca Alevilerin Sesi dergisi, Avustralya Alevi Birlikleri Federasyonu tarafından Avustralya`da da okuyucularına ulaştırılmaktadır. Dergide, Alevi Kültür Merkezleri’nden haberler, Alevi öğretisi, Avrupa ve dünyadaki gelişmeler, Spor, Mizah, Kültür-Sanat köşeleri,  Almanca ve Fransızca bölümleri yer almaktadır. Abone sistemiyle dağıtılan dergi, her ay düzenli olarak yaklaşık 5000 aboneye ulaşmaktadır. 2 Temmuz 2020 tarihinden itibaren okuyucular dergide yayınlanan yazıların bir kısmını ve Alevi toplumunungündemini online olarak internet sitemizden takip etme fırsatı bulacaklar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir