Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Bu kez de Bircan öldürüldü

Yine kadın cinayeti. Yine bir anne hayatından oldu. Bircan Ünal Dever hunharca öldürüldü. Bircan neden, nasıl ve kim tarafından öldürüldü

Bu kez de Bircan öldürüldü

2020 yılına umutla girilirken, tüm kötülüklerin geride kalması, insanların barış ve huzur içerisinde yaşaması, sağlık ve mutluluk dolu günler geçirilmesi, kadın cinayetlerinn son bulması, cinsel tacizlerin bitmesi beklenirken ne yazık ki kötülükler etrafımızı sarmaya devam ediyor.

Aylardır ülkemizi de etkisi altına alan ve tüm dünyada binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile topyekün mücadele edilirken Kadın Cinayeti haberlerinin peşpeşe gelmesi, ne moral ne motivasyon ne de insanlığın düzeleceğine dair umut bırakıyor.

Bu kez de yaşımını yitiren kadın Bircan Ünal Dever oldu. Kayseri’nin Develi ilçesi nüfusuna kayıtlı ancak Avusturya’da yaşayan genç kadının, eşi tarafından hunharca katledildiği iddia ediliyor. Bircan Ünal’ın eşi tarafından öldürüldükten sonra Avusturya’nın Inn nehrine attığı ortaya çıktı. Polis, Bircan’ın kocasının kuşkulu davranışları ve çelişkili ifadeleri sonucu evde yapılan detaylı kriminal incelemede cinayetin evde işlediğine dahil delilerine ulaştı. Sonrasında 3 gündür yapılan araştırmalar neticesinde 1 çocuk annesi Bircan’ın cansız bedenine ulaşıldığı bilgisine ulaşıldı.

CHP’den kınama
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Gençlik Örgütleri İl Başkanı Eda Albayrak, yaşanan bu olaya sessiz kalmadı ve kınama mesajı yayınladı. Eda Albayrak, açıklamasında “İçişleri Bakanı erkekler tarafından öldürülen kadınlar için “kadın cinayeti” kavramını reddetmeye devam ederken, utanç tablosuna bir kadın daha eklendi. Bircan Ünal Dever’den iki gündür haber alınamadı. Bugün evli olduğu erkek tarafından vahşice katledildiği ortaya çıktı. Kadın cinayetleri doğal afet değildir durdurulabilir. Kazanılan haklar için yeniden direneceğiz! Kayseri Develi’li hemşehrilerimizin, tüm kadın arkadaşlarımızın başı sağolsun! 6284 uygulansın, kadınlar yaşasın” dedi.

Haber: Narin Gürbüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.