Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Adaletin ve hukuğun bittiği yerde her türlü toplumsal ve kamusal yaşam alanı suç mehalidir. Bu günümüz Turkiye gerçeği tamda böylesi bir gerçeği yaşamaktadır ve topluma’da dayatılarak yaratılmaktadır. Yargının, yasama ve yürütmenin siyasallaştırılarak tasfiyesi ‘‘Türk – İslam Sentezi‘‘ iktidarın, tüm meşrutiyetini kaybetmesine rağmen varlığını sürdürüp iktidarda kalabilmesi için elinde, alternatiflerini ve muhalefeti yok edemenin bir silahı haline getirilme durumu yaşanmaktadır.

Siyasetin terörize edilmesi, toplumun kirminilaze edilmesi, gerilim siyaseti üzerinden, toplumun parçalanarak bir birine karşı düşmanlaştırılması kendisini‘‘Türk – İslam Sentezi‘‘üzerine otutturan  faşist diktatörlüğün en başarılı olduğu siyaset tazı ve yöntemidir. İktidarın devlet eliyle, topluma karşı işlediği suçların karşısın da, toplumun kendini savunabileceği tek kamusal alan barolar birliği, oda parçalanıp, siyasallaştırılarak iktidarın, arka bahçesine dönüştürülmek istenmektedir.

Barolar birliğinin başı Metin Feyzioğlu, saray saltanatının cazibesine dayanamayıp, sarayda yerini alarak, bütün baroları sarayın emrine tabi tutma çabası sonuç vermeyince, demokrasi adı altında parçalayarak etkisiz hale getirip, denetim altına alıma durumuyla yüz yüze getirilmiştir.

Miliyetçi, siyasal islam faşizmi karşısın da, baroların, avukatların etkisizleşmesi, insan hakları başta olmak üzere, çocuk taciz ve tecavüzlerinin, kadına karşı tecavüz ve cinayetlerin, işçi iş güvenliği ve haklarının ihlalleri tamamiyle savunmasız bırakılmasını da beraberinde getireceği kesindir.

Sakarya havayi fişek fabrikasında ki patlama sonucu müslüman işverenlerinin ( MÜSAİT) ihmalinden öte resmen cinayettir. Bu cinayetin sonucu, ödüllendirir gibi moral yemeği verilmesi, ayrı bir terejediye açık çek gibi davetiye çıkarılmıştır. Altı gün sonra patlayıcı imha etme sonucu, asker sivil katliyami gerçekleşmiştir. Patlayıcının yapımında ve kullanımın’da temel bir kural vardır. İlk hata son hatadır.

Saray hanedanlığı, siyasal islam ve milliyetçilik çıkmazı ve bataklığın, cennet ülkemizi cehenneme dönüştürmesinin’de son hatası ve sonu olması dileğiyle.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir