Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Almanya’nın ikinci büyük havaalanı bomboş

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgını dolayısıyla ülkelerin bir çoğunda halâ vaka sayısının yüksek olması ve beraberinde bir korkuyu getirmesi uluslararası seyahatlerin büyük oranda düşmüş olmasını akabinde getirdi ve havaalanları bu durum dolayısıyla bomboş. Bu durumu yerinde görmek ve gözlemlemek için Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinin başkenti Düsseldorf şehrinin uluslararası havalimanlarından olan Düsseldorf havaalanı’nı bire bir fotoğraf kareleriyle görüntüledik.
Her sene bu aylarda okul tatilinin de olmasıyla özellikle de izine gitmek isteyenlerin hınca hınç doldurduğu havaalanın her bölümü ve her metrekaresi bomboş diyebiliriz. Uzunca bir zaman diliminde gezdiğimiz havaalanın bilet kontuarları boş ve içerideki mağaza, shop, restaurant ve kafelerin çoğunluğu kapalı. Açık olan bir kaç mağazada personel sayısı bire düşürülmüş. Görüntüsünün alınmaması şartıyla görüşlerini aktaran bir mağaza personeli konuşmasında satışların çok düştüğünü bazı günler satış yapamadan kepenk kapattıklarını ve bundan dolayıda bir çok arkadaşının işten çıkartıldığını belirtti.
Bir de uzun uçak yolculuğundan sonra gidecekleri yere bir an önce varmanın heyecanını yaşayan müşterilerini bekleyen havaalanı taksicileri var onlara da dokunduk, fakat ne dokunuş, bir dokunduk bin ah işittik.
Çoğu kendi taksileri olduğu ve başka bir işlerinin olmadığı bu durum dolayısıyla ayllık ödemelerini yapamadıklarını en önemliside sağlık sigortalarını ödemekte zorlandıklarını böyle giderse iflaslarının kaçınılmaz olduğunu belirtti.
Boş uzun taksi kuyruğu önünde görüştüğümüz bir taksici sekiz saat içinde bir tur alabildiğini bundan dolayı da stresinin bozulduğunu ve sağlık sorunlarının baş gösterdiğini ifade etti. Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere pandeminin getirmiş olduğu süreç ve yansımaları her şeyi anlatıyor.
Mesut Kabakçı / Düsseldorf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir