Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Düzgün Küçükdoğan’nın Başkanı olduğu Awo OV Marxloh-International Derneğin Tanıtım Açıklaması

AWO OV Marxloh International Nedir ve ne İş Yapar?
Değerli dostlar, Awo Ov Marxloh International Facebook sayfamız yeni kurulmasına rağmen derneğimizin kuruluşu ise çok gerilere dayanıyor. Derneğimiz bundan 20 yıl önce Duisburg Marxloh’ta bulunan Awo Integration binasında ağırlıklı olarak Türkiyelileriden oluşan insanlar tarafından ”Senioren Gruppe” adı altında kuruldu.
”Awo Ov Marxloh International” bundan 100 yıl evvel kurulan çatı örgütümüz ”AWO Bundesverband’ın” üyesidir.
Çatı örgütümüze bağlı üye sayısı 320.000 civarındadır. Duisburg bölge birliğine oniki dernek bağlı olup toplam 3000 üyesi var.
Derneğimiz, süreç içerisinde kendini geliştirerek Duisburg ve çevresinde yaşayan insanlara hizmet vermek amacıyla bir çok faaliyetlere imza attı.
Bu yıl 31 Mayıs 2020 tarihinde uzun zamandan beri rahatsız olan değerli başkanımızı ”Hüseyin Yurtseveri” kaybettik.
20 kişiyle kurulan dernek şimdi 135 kişiye ulaşmış durumdadır ve her geçen gün artmaya devam etmektedir.
Geçen seneden beri vekaleten ve şimdi ise 19.07.2020 tarihinden beri resmen derneğin başkanı olan sayın Düzgün Küçükdoğan ve Yönetim Kurulundaki diğer arkadaşlarımızla birlikte geniş bir üye kampanyası başlattık.
bu yıl 20. yılımızı 26 Nisan 2020 tarihinde kutlayacaktık. Malesef Coronavirus yüzünden erteleme zorunda kaldık. Motomuz ”20 yılda 20 yeni üye” idi. Üç aylık gibi bir kısa süre içinde yeni üye sayısı 42 kişiye ulaşarak şu anda toplam 135 üyeye sahibiz.
Derneğimiz, tüzüğü gereği her türden inanca, miliyete, sosyal – kültürel farklılıklara ve demokratik değerlere saygılıdır.
AWO’nun temel değerleri şunlardır:
– Özgürlük
– Eşitlik
– Adalet
– Hoşgörü
– Dayanışma
Dernek Faaliyetleri olarak; Toplantılar, Seminerler, Kahvaltılar, Bilgilendirme, Geziler, Mangal şenlikleri vb. gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Dil Kursları, danışma, bakım, sağlık gibi konulara çatı örgütümüzün ilgili birimleri ilgilenmektedir. Gerekli görüldüğü taktirde yönlendirebiliriz.
Bundan sonraki hedeflerimiz arasında Çocuklu aileler, gençlik, ve toplumun diğer katmanlarına yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Edebiyat, sanat ve kültürel faaliyetlere / etkinliklere önem vereceğiz.
Coronavirus nedeniyle ”Awocado” binamız Duisburgerstr 241, 47166 Duisburg adresinde faaliyetlere ara verdik.
Şimdilik, Duisburg Meiderich Landschaftsparkta bulunan çiftlik alanında ”Lehrnbauernhof’ Am İngenhamshof 1, 47137 Duisburg adresindeki kendimize ait bahçemizde çeşitli faaliyetlere ağırlık vermiş durumdayız.
Her çarşamba ve perşembe günleri saat 14.00 – 17 arasında üyelerimizle birlikte gerek açık ve gerekse kapalı alanda yemyeşil bir doğa içinde biraraya geliyoruz.
Sizlerde Awo Awo OV Marxloh-International derneğinin çalışmalarını beğendiyseniz gelip Awo ailesine katılır, üyesi olur ve tüm imkanlardan yararlanabilirsiniz.
Sevgi ve Saygılarımızla
Awo Ov Marxloh International
Dernek Yönetim Kurulu adına
Başkan Düzgün Küçükdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir