Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Duyuru: 23. Auğustos’ta Köln’de yapılacak Yürüyüş ve Miting’de buluşalım!

23. Auğustos’ta Köln’de yapılacak Yürüyüş ve Miting’de buluşalım!

23. Auğustos Pazar günü Köln şehirinde Halkın Avukatları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal ve Özgür Tutsaklar Didem Akman ve Özgür Karakaya için yapılan merkezi Yürüyüş ve Miting’de bir araya gelelim ve Ölüm Orucu Direnişçilerimizin sesini bir kez daha Avrupa’da duyuralım.

Katil devlet direnişçilerimizi tek hücreye atarak, onları Zorla Müdahale için kaçırarak ve psikolojik işkence yaparak Ebru’nun, Aytaç’ın, Didem’in ve Özgür’ün haklı ve onurlu direnişini bozmaya çalışıyor. Asıl ne kadar haklı olduklarını ve Direnişçilerimizin ne kadar meşru talepleri olduğunu çok iyi biliyor. Bu adaletsizliğe son verelim. Halkın gücünü herkese öncülük yapıp gösterelim. Sahiplenmeye ve dayanışmaya devam edelim.

Nasıl Ebru ve Aytaç tereddütsüz düşmanın önünde duruyorsa, yoksul halkı savunuyorsa işte onları örnek alıp bizde tereddütsüz düşmanın önünde durmamız ve Halkın Avukatlarını savunmamız lazım!

Nasıl Didem umudunu, neşesini ve onurunu kaybetmiyorsa ve tek başına bir hücrede kalıyorsa işte bizde Didem’i örnek alıp umudumuzu kesmemiz lazım, neşemizi kaybetmememiz lazım, onurlu yaşamayı seçmemiz lazım.

Nasıl Zorla Müdahale için kaçırılan Özgür, bu kadar inançlı ve güçlü akıtılan kanıyla „Yaşasın Ölüm Orucu Direnişimiz“ diye yazıyorsa işte bizde böyle „Yaşasın Ölüm Orucu Direnişimiz!“ diye haykırmalıyız.

Mücadeleyi duyurmak zorunluluğu taşıdığımızı göz önünde bulundurmalıyız ve bu onurlu direnişe hem sahip çıkmak hem de ses olamız gerektiğini bilmeliyiz.

Bu yüzden diyoruz ki: 23 Auğustos 2020’de Köln’deki Yürüyüş ve Miting’de buluşalım ve Ölüm Orucu Direnişçilerimizin sesini haykıralım!

TARİH: 23 AUĞUSTOS 2020

TOPLANMA YERİ: HANS-BRÖCKLER-PLATZ, KÖLN

TOPLANMA SAATİ: 14:00

MİTİNG YERİ: EHRENFELD BÜRGERZENTRUM ÖNÜ

Halkın Avukatları ve Özgür Tutsaklar Onurumuz!

Avrupa Grup Yorum Gönüllüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir