Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Selahattin Demirtaş:HDP’nin ilkeleri benim yaşamımdır

Yeni parti kuracağına dair iddiaları yalanlayan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş aracılığıyla “HDP’nin ilkeleri benim yaşamımdır, ruhumdur” açıklaması yaptı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın HDP’den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddiası kendisiyle görüşen eşi Başak Demirtaş aracılığıyla yalanlandı. Görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Başak Demirtaş, “Selahattin’in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. ‘Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım’ dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.” ifadelerinde bulundu.

‘ONLARIN HAYAL DÜNYASI’

Eşi Demirtaş’ın “HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP’nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur.” dediğini aktaran Başak Demirtaş’ın mesajları şöyle: “Bugün Selahattin ile görüştüm. Kendisi iyi, selamları var. Hakkında çıkarılan yalan haberleri de konuştuk. Parti kuracağına şeklindeki yalanlar için, bir kesimin ve provokatörlerin inanmasını anlayabilirim dedi. Çünkü onların hayal dünyasında böyle bir şey olabilir.

‘Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm’ dedi. Böyle bir yalana inananlar olursa onun dışarıda ve içeride yürüttüğü mücadeleyi gerçekten de anlayamamışlar demektir.’

Selahattin, ‘HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP’nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur.’ dedi.

Selahattin’in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. ‘Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım’ dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.