Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Cübbeli Ahmet: Savcı çağırsın, silahlanan dernekleri isim isim söyleyeceğim

Yasadışı bir şekilde silahlanan ve IŞİD’in alt yapısını oluşturan derneklerden 150’sinin isimlerini öğrendiğini belirten Ahmet Mahmut Ünlü, “Özellikle Konya, Batman, Adıyaman başta olmak üzere çok sayıda ilde geniş bir silahlanma var. Savcı çağırsın, silahlanan dernekleri isim isim söyleyeceğim” dedi.

“Cübbeli Hoca” olarak tanınan İsmail Ağa Cemaatinden Ahmet Mahmut Ünlü, yurt genelinde 2 bin civarında selefi yanlısı derneğin silahlandığını öne sürmüştü. Sözcü’ye konuşan Ünlü, “Cumhuriyet Savcısı’nın çağırması halinde, bu derneklerden en az 150’sini isim isim kendilerine söyleyeceğim. Bazı yerlerde de yasak olmasına rağmen mescitler açtıklarını öğrendim” dedi.

‘ÇOK SAYIDA İLDE GENİŞ BİR SİLAHLANMA VAR, İSİM İSİM SÖYLEYEBİLİRİM’

Yasadışı silahlanma konusunda genel bir bilgiye sahip olduğunu, değişik illerdeki arkadaşlarından da illerdeki bu tehlikeli silahlanma konusunda edindikleri bilgileri açıkladığını belirten Ünlü, şunları söyledi: “Televizyonda, IŞİD’in alt yapısını oluşturan selefi yanlısı 2 bin civarında dernek kurulduğunu ve bunların silahlandığını söylemiştim. Cumhuriyet Savcısından çağrı bekliyorum. Çağrı gelebileceğini dikkate alıp bu konuda bazı hazırlıklar yaptım, somut bilgiler edinmeye çalıştım. O derneklerden silahlandığını öğrendiğim yaklaşık 150’sini isim isim çıkarttım. Özellikle Konya, Batman, Adıyaman başta olmak üzere çok sayıda ilde geniş bir silahlanma var.”

BU BİLGİLERE NEREDEN ULAŞTI?: BİZE DİKKATLİ OLUN UYARILARI GELDİ

IŞİD’in, alt yapısını oluşturan selefi yanlısı derneklerin ya da belli isimler etrafında toplanan grupların taban edinme gayreti içinde olduğunu ifade eden Ahmet Mahmut Ünlü, bu bilgilere nereden ulaştığına ilişkin soruya ise şu karşılığı verdi: “Değişik illerde arkadaşlarımız var. Bunların anlattıkları, bize dikkatli olmamız için yapılan uyarılar var. Bana dönük de bazı eylem hazırlıkları olduğuna ilişkin Emniyet’ten bana sıkça uyarılar yapılıyor. Son olarak dronla saldırı yapılacağı konusunda Emniyet’ten uyarıldım. Elimizden geldiğince dikkatli oluyoruz tabi.”

‘DİNDEN ÇIKTI DİYE IŞİD’İN İSTİHBARATÇISINI ÖLDÜRDÜLER’

IŞİD’in faaliyetlerini gizli olarak yürüttüğünü, kendi içinde yaşanan olaylardan bazılarının da basına yansıdığını söyleyen Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son olarak Konya’da Emrah A. isimli kişi 4 arkadaşı tarafından öldürüldü. Emrah A.’nın IŞİD’in sözde istihbarat elemanıyken, 4 arkadaşı tarafından ‘dinden çıktığı’ gerekçesiyle öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu olayla ilgili olarak 3 kişi tutuklandı. Bu konularda bazı videolar da var. Bilgileri ilgili makama bildirmek vatandaşlık görevidir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir