Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

O İNSANLARA BİR ŞÜKRAN BORCUMUZ VAR

  • Yakup Özdemir

“Almanya’ya Göçün Hatıra Defteri – Bizim Hikayemiz”in birinci bölümünü Haber Türk TV de 04.10.2020 tarihinde büyük bir zevkle ve merakla izledim.

Belgeselin tek sponsoru iş adamı Günay Çapan bu projeyi bir sosyal sorumluluk projesi olarak destekledi. BELGESELDE Almanya’ya gelen Türklerin yaşadıkları acı ve sıkıntıların yanı sıra başarı hikayelerine de yer verildi.

Ünlü belgeselci Nebil Özgentürk imzasıyla çekilen 60 yıllık Almanya’ya Türk iş göçü nün bircok hikayesinin oldugu belgeselde sizin de mutlaka bir hikayeniz vardır. Anadolu’dan Almanya’ya göç edenlerin hasret, dram ve renkli yaşamlarından oluşan hayat hikayelerini konu alan “Almanya’ya Göçün Hatıra Defteri – Bizim Hikayemiz” isimli belgesel in „ Galası „ , Almanya’nın Wuppertal kentinde ‘20 Ocak – 2018’tarihinde gösterime cikmıstı. Selçuk Yöntem’in sundugu gecede Zülfü Livaneli, Rutkay Aziz, Leman Sam, Tilbe Saran, Nebil Özgentürk, Melike Demirağ ve Ferhan Livaneli sahneye çıkmıştı.

TC Düseldorf Başkonsolosu, Kuzey Ren Vestfalya (NRW) eyalet ve Federal Parlemento‘dan milletvekilleri, Türkiye‘den Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatcılar ve bazı milletvekilleri, Wupertal Belediye Başkanı, sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan geniş bir misafir kadrosuyla belgesel tanıtılmıştı

Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederiz…..

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir