Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

DEBREM, AFET, FELAKET VE ENKAZ

Nerden başlamalı ?

Burada amacım ve derdim felaket tellallığı yapmak değil.

Ortada gerçek olanın, doğru tahlili ve tesbitini yapmadan, adını koymadan çözüm gücü olunmayacağı gibi yaratılan bataklığın içinde boğulmak ve bir birini dahada dibe çekerek boğmak kaçılmaz olur.

Türkiye’nin icinde bulunduğu durumda tam olarak bundan ibarettir.

Îstanbul başta olmak üzere 18 il deprem fay hattı üzerinde yer almakta ve hiç bir önlem alınmamaktadır.

Tam tersi kentsel dönüşüm adı altinda, imar affı, kaçak yapılanma, ihale yolsuzlukları ve rant alanlarının beton yığınlarına dönüşümü bütün felaketlere özelikle davatiye çıkaran bir haydutlar topluluğunun tahakumuna dönüşen Türkiye.

Coğrafi afet ve depremlerimi, ekonomik DEBREM ve enkazlarmı, sistem kirizinin darbelerle rejim değişimi, yeninin eskiyi kat be kat aratır hale gelerek bütün ülkeyi ceza evlerine dönüştüren, toplumun nefes alamaz durumda her gün boğulması durumu, adaletin ahlaksızlığa, hukuğun mafyaya dönüştürüldüğü, eğitimin tarikatlara teslim edilip, İmam hatip ve diyanet cehaleti merkeziyle dinci – kinci katiller yetiştirilmesi mi !

Neresinden tutsan elinde kalan, milliyetçi, dinci ve ırkçı zihniyetlerin toplumu, deprem fay hatlarından beter, Kürt Türk düşmanlığı, İslamcı Alevi düşmanlığı, laiklik ümmet cilik düşmanlığı, muhafazakarlık demokratlık düşmanlığı ve sağ sol düşmanlığı, bütün bunları Türkiye’nin talanı üzerinden kendini var eden, ülkenin gerçek düşmanlığını yapan cehaletin, ihanetine yürüyüşünde ki asıl düşmanın kamuflajlı ve ülkenin bekası adı altında ki gerçek kara çarşafıdır.

Bütün ülke nin sorumlu, duyarlı ve ülkenin gerçek sahibi olan tüm kesimleri ve bireyleri, nasıl bir ülke istediğini, çocuklarına ve geleceği için ne istediğini ve bu isteği için ne yaptığını, görev ve sorumluluklarının ne olduğunu, sorup sorgulayarak cevaplandırılması hayati öneme sahiptir. Artı bunun duruşu ve davranışı varlığının ve etkinliğinin ölçüsü ve göstergesidir.

Çare sensin yada caresizsin.

Sorunların ağırlığı, çelişki ve çatışmanın kapsam ve derinliği ne olursa olsun, çare ve çözümü şartlar ne olursa olsun kesenlikle vardır.

Her sorun çözümünü kendi içinde taşır!

Kemal Cenik.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir