Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Devrimci Kızılbaşlar Hareketi: Alevi bir canımızın kaçırılması, devletin, inkar ve imha politikasının bir sonucudur.

Devrimci Kızılbaşlar Hareketi ( DKH), bugün yazılı bir açıklama yaparak, Gökhan Güneş’in polis tarafından kaçırlmasına sert tepki gösterdi.

‘‘Gökhan Güneş’i sağ aldınız sağ istiyoruz‘‘ ifadelerini yer aldığı DHK açıklamasını tam metni şöyle:

20 Ocak 2021 tarihinde Alevi,sosyalist, işçi bir genç olan Gökhan Güneş 4-5 kişilik bir grup tarafından kaçırıldı. Tüm veriler kaçıran kişilerin polis olduğuna işaret etmektedir. Ailesi ve arkadaşlarının, Gökhan’ın kaçırılma anına ait kamera kayıtlarını polise vermelerine rağmen henüz etkili bir soruşturma yürütülmemekte, gözaltında olduğu dahi kabul edilmemektedir. Alevi bir canımızın kaçırılması, devletin, inkar ve imha politikasının bir sonucudur.

Bu nedenle tarihteki alevi katliamlarından, alevi inancının inkar edilmesinden ayrı düşünülemez.Gökhan canımızın kaçırılması ve gözaltında olduğunun kabul edilmemesi kaybedilmeye çalışıldığının göstergesidir.

”CAĞIMIZIN HIZIR PAŞALARINA SORUYORUZ”

Şimdi çağımızın hızır paşalarına soruyoruz, doksanlı yıllardaki kaybetme politikası yeniden mi devrede?

Açık ve net olarak söylüyoruz!

Gökhan Güneş’i sağ aldınız sağ istiyoruz. Bizler, Pir Sultan’ın yolundan dönmeme iradesine, Seyh Bedrettin’in isyanına, Seyit Rıza’nın direniş geleneğine sahip kızılbaş aleviler olarak, Gökhan canımız nerede diye sormaya ve onu sağ olarak koparıp alana kadar mücadeleyi yükseltmeye devam edeceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir