Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AŞAĞIYA BAKMAYACAĞIZ! VİDEO

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ( AABK) bileşeni federasyonlarını ve bu federasyonlara üye olan Alevilerin desteğiyle 15 yıldır yayın hayatını sürdüren Yol Televizyonu, yayın çizgisinin gereği olarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin protesto eylemlerine duyarsız kalmadı. Yapılan protesto eylemlerini ve öğrencilerin haklı talplerini ekranlarına taşıdı.

Yol Tv’nin bu doğru tutum iktidarı ve iktidarın güdümündeki basını çok rahatssız etti . Yol Tv’nin bu tutumundan rahatssız olan yandaş basın, Yol Tv ve Alevi kurumlarının yneticilerine yönelik hedef gösterme, karalama ve iftira atma içerikli haberler yapmaya başladı. Yandaş basında yer alan hedef gösterme, karalama ve iftira atma içerikli haberlerin merkezinde AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, AABF Yöneticisi Özgür Öz, Yol TV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Aydın ve AABF’nin eski yöneticisi Hıdır Temel var.

Yön Medya Yayın Kurulu Başkanı Hasan Subaşı ve Gazeteci Mesut Kabakçı, bu haftaki Yönün Gündemi programında, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin protesto eylemlerini, polis şiddetini ve yandaş basının Yol Tv’ye karşı başlattığı saldırıyı değerlendirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir