Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Fuat Ateş: ” “Göçün 60. Yılı Edebiyat Yarışması”nda kısa öykü dalında ‘Tekerrür’ isimli eserim ödüle layık görülmüş”

Türkiye ile Almanya arasında imzalanan işçi göçünün 60.Yılında, Almanya’nin değişik kentlerinde etkinlikler düzenlendi.

Bu kapsamda düzenlenen etkinliklerin biriside, 30 Ekim günü Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirildi. “Dünya Verlag” (Yayınevi) tarafından düzenlen ” Göçün 60. Yılı Edebiyat Yarışması”nda, Alevilerin Sesi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve AABF Genel Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Ateş’in yazdığı kısa öykü ödüle laik görüldü. Gazeteci Fuat Ateş,  ‘Tekerrür” isimli eserinin edebiyat yarışmasında ödüle layık görülmesine ilişkin sosyal medya üzerinde yaptığı yazılı açıklamada, su ifadeleri kullandı:

“Türkiye ile Federal Almanya arasındaki iş gücü anlaşmasının 60’ıncı yıldönümü nedeniyle Dünya Verlag(Yayınevi) tarafından düzenlenen “Göçün 60. Yılı Edebiyat Yarışması”nda kısa öykü dalında ‘Tekerrür’ isimli eserim ödüle layık görülmüş. Bu vesileyle edebiyat alanında böylesi güçlü bir köprüyü inşası noktasında çaba harcayan Dünya Verlag ailesine ve bu etkinliğe destek veren Köln Anakent Belediyesi, Köln Uyum Meclisi, LAGA ve DOMİD’e teşekkür ediyorum. Pek tabi sayın jüri üyelerine ve bu etkinliği üretim noktasında anlamlı kılan değerli katılımcılara da ayrıca huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Fuat Ateş’in not: Yarışmada derece alan ve yayımlanmaya değer görülen eserler, Almanca ve Türkçe dillerinde kitap olarak yayımlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.