Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Tercihler, temenniler, beklentiler….

-Hüseyin Mat/ AABF Genel Başkanı-
Umuyoruz seçim ittifakı olan bu masanın çıkaracağı cumhurbaşkanı adayı samimi, güven veren ve her türlü toplumsal dinamiği kucaklayan biri olur. Böyle bir cumhurbaşkanı adayı mutlaka desteklenmelidir.
Bu masa mecliste iktidar olursa, karşısında güçlü bir muhalefete de ihtiyaç var. Çünkü dönüp tarihimize baktığımızda yaşadıklarımızdan yola çıkarak, bunlara tam anlamıyla güvenmek, sırtımızı dayamak ve bunların ipiyle kuyuya inmek en büyük hatalardan biri olur.
Bu nedenle sol, sosyalistlerin, mazlum halkların bir araya gelmesi ve bir ittifakın kurulması son derece önem arz ediyor. Bu görev ve sorumluluk da oluşturulması konusunda caba harcanan üçüncü ittifaka düşüyor. Böyle bir muhalefete destek vermek cumhurbaşkanı adayını desteklemek kadar önemlidir.
Temennimiz bu masanın göstereceği cumhurbaşkanı adayı seçilsin, iktidar olsun. Üçüncü ittifak da çok güçlü bir şekilde mecliste yerini alsın.
Siyaset eşittir iktidar. İktidar eşittir güç ve kudret. Güç ve kudreti eline geçiren bırakmak istemez. Siyaset, mevcudiyetini ve iktidarını korumak adına herşeyi yapabilen, zemini kaygan ve şartlara, koşullara, amaclara göre değişken bir mecradır. Bu sebeple; siyasette asla mutlak güven, mutlak destek, mutlak teslimiyet ve temsiliyet olmaz. (Siyaset dengeler denklemidir…)
Burada asıl olan mesele partiler değil, Türkiye’nin geleceği meselesidir. Terich ya demokratik bir cumhuriyet ya da gerici, faşist ve siyasal islama teslim olmuş bir devlet ideolojisi.
Hedef: demokrasi, barış, eşitlik, özgürlük ve adalet olmalı. Yoksa kimin cumhurbaşkanı olacağı ya da hangi ittifakın mecliste iktidar olacağı sadece küçük bir teferruattır.
Ayrıca, hem bu masanın seçim programında, vaatlerinde ve imzalayacakları protokolde hem de oluşturulacak üçüncü ittifakın Alevilerin talepleri konusunda neler yapacaklarını bilmek istiyoruz, talep ediyoruz.
Keza Alevilerin talepleri herkes tarafından bilinmektedir. Tekrarlamak artık bize zor geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.