Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Birleşerek Kazanacağız…

-Hasan Çakmak-
AKP siyasal ve ekonomik olarak tam manasıylan iflas etmiştir, iç ve dış politikada söylecekleri sözlere itibar edilmiyor, çöküş hızlanarak devam ediyor AKP sarsılıyor gerçek bu.
Mafya lideri Sedat Pekerin ifşa etikleri isimler ya süikastlar yada kaza süsü verilmiş cinayetlerle teker teker ortadan kaldırılıyor. Sarsıntı ve hesaplaşma derinleştikçe AKP ve MHP iktidarındaki siyasal çözülmenin sidettide artıyor.
Ekonomik kriz derinleşiyor halk kitleleri ellerinde doğalgaz ve elektrik faturaları ile alanlarda seslerini yükseltiyor AKP – MHP kliginin istifalarını istiyor. Ülke seçim sathına doğru yaklaşırken siyaset aranası dahada ısınacak. AKP siyasetteki çöküşünü durdurmak, sınırlandırmak için muhalafette baskıyı artıracaktır, durumu lehine çevirmek için tüm araç ve yöntemleri sonuna kadar kulanacaktır.
AKP ve MHP kliginin farklı seslere, fikirlere tahamülü yok hoşuna gitmeyen her düşünceyi terör ile ilişkilendirerek halk kitleleri nezdinde ya itibarsızlaştırmaya yada zaptu rapt altına aldığı yargı kurumları ile muhaliflerini zindanlara atırıyor.
Sezen Aksu’nun bir kaç yıl öncesinde seslendirdigi bir şarkıdan dolayı dilini koparırız şeklindeki açıklamaları Tarkan’ın seslendirdigi geççek şarkısına verilen tepkiler AKP nin önümüzdeki süreçte nasıl bir yol ve yöntem ile toplumsal muhalefette yaklaşılacağının önemli ip uçlarınıda veriyor bizlere. Siyassetteki rüzgar giderek sertleşip yerini kasırgalara bırakacağı kesindir ancak her şeye raşmen AKP deki erime devam edecektir.
AKP kendi misyonunu yerine getiriyor esas ve önemli olan biz muhaliflerin tutumudur. İzleyecegimiz doğru yöntem ve tutumlar, halka sunacağımız politik persfektifler toplumsal muhalefetin önünü açacağının bilincinde hareket edebilirsek kazanmamak için hiç bir neden yoktur ortada.
Siyasetteki açmazları ve sorunları güncel politik atmosfere göre belirlenecek basın açıklamaları ve tepkiler ortaya koymanın gerektigini bilerek kesin bir çözüme gidemeyegimizide anlamak zorundayız.
Kendi kurumlarımızda kapsayıcı ve bütünleyici bir tarzda gelecege ilişkin siyasetti tartşmak ve tartıştırarak bir çalışma tarzı belirlemek elzemdir. Dağınık, birlikten ve kapsayıcılıktan uzak bir yaklaşımın kimseye yararı olmayacağı gibi kazandırıcıda olmayacağı kesindir.
AKP-MHP siyasal anlamda çözülme sürecine girmiş ve cidi anlamda oy kaybına uğruyor bu gidişatı hızlandırmak bizlerin örgütlü çalışmaları ile dahada çabuklaşacaktır. Alanlara çıkan halkın elindeki gaz ve elektrik faturaları olmalı ve onların yükseltigi sese ortak olmalyız. Hep birlikte birleşerek kazanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.