Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

EGO KİŞİDEKİ GERÇEK SEVGİYİ ÖLDÜRÜR

– Arap Karaduman-

İnsan yaşamlarını organize ederlerken, etrafına ve içinde bulundukları ilişkilere dikkat ettiklerinde görecekler ki, eşyaya ve başka insanlara karşı düşüncelerini değiştirdikçe eşyalar ve başka insanlar da kendisine karşı hallerini değiştirirler. İnsanlar düşüncelerini köklü bir şekilde değiştirirse eğer, hayatın maddi şartlarında da nasıl hızlı bir değişiklik yaptıklarını görecekler ve çok şaşıracaklar. Geleceğimize şekil veren esas gücün sadece ve sadece kendi içimizde olduğunun farkına da böylece varmış olacağız o zaman. Her şeyin bizim kendi içimizde ve kendi benliğimizde olduğunu farketmiş olacağız yaşamın tüm delhizlerinde. İnsan ancak kendi düşüncelerini özgürleştirerek mesafe alıp yükselebilir, yaşamda galibiyeti yakalamış olur, işlerinde ve uğraşların da başarıya ulaşmış olur.

Ancak düşüncelerini yükseltmek istemezlerse o zaman da zayıf, düşkün ve sefil kalırlar her zaman ve her şart altında. Tamda bu noktadan temel soruna bakarsak, hiç bir zaman sevgiyi içinden yok etmemelidir insan denilen varlık. O zaman evrendeki sen değerli bir varlık olduğunu kesinlikle fark etmiş olacaksın, önemli biri olduğunu, her şeyin seninle başlayıp, senden bittiğini ve senin öz kaynak olduğunu, mükemmel olduğunu sevgiyi içselleştirdiğinde çok daha net bir şekilde anlamış olacaksın. Sevgi seni hep an‘da tutan hayatın gerçek özüdür. Sevginin gücüdür saf farkındalıkla tuttuğun, dokunduğun, tattığın, kokladığın, gördüğün, dolaştığın, duyduğun ve tanıdığın tüm varlıkların farkına vardıran senin kendi gerçekliğin ve tanıklığın. Hayatın sen olduğunu daha net anlıyacaksın gerçekten o çıkarsız ve ayırımsız sevgiyi içinde hissetiğin zaman.

Hep aktuel olacaksın. Çünkü, sen kreatif ve boyutsuz olansın, buda demektirki, hep yeni ve hep taze bilgiye vakıf olacaksın. Sevgi senin gerçekliğindir ve sen içindeki karanlığını aydınlattığında bunu daha çabuk anlıyacaksın. Her şeyin sen olduğunu ve senin gerçek hayat olduğunu anlamış olacaksın. Sevgiyi egosuna hapsederek bir noktaya odaklayanlar ve çoğuda karşı cinsin kimliğiyle sınırlandıranlar, sevgi diye bahsettiklerinin esas olarak sevgisizlik olduğunu anlamış olacaklar senin gerçek sevgin ortaya ışık saçtığı zaman. Çünkü onlarda tarif edilen asla ve asla sevgi değil, sadece sahiplenme ve kendisini tatmin etme dürtüsüdür. Sen en yüce Warolansın ve hayatın kendisi sensin.…“

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir