Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF: AZİZ BAŞKANIMIZI KUTLUYORUZ!

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF) 2. Başkanı Aziz Aslandemir’e Almanya Federal Cumhuriyeti “Liyakat Nişanı” verilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, Aziz Aslandemir’i kutladı.
” Kutluyoruz, bu başarı hepimizin” başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
”Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı (Bundesverdienstkreuz) Aziz Aslandemir’e Üstün Hizmetleri İçin Takdim Edildi
AABF ikinci Başkan, değerli Aziz Aslandemir, uzun yıllar boyunca üstün gönüllü çalışmaları ve inançlar arası diyalog ve eğitim- özellikle Alevilik Dersleri (ARU) – alanındaki olağanüstü katkıları nedeniyle Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı ile onurlandırılmıştır.
Aziz Aslandemir, Almanya’daki çeşitli inançlar arası etkinliklerde aktif rolü, Alevilik Dersleri ve kültürler arası diyalog konularında düzenlediği seminerler ve konferanslar ile dikkat çekmektedir. Ayrıca, göçmenlerin eşit hakları konularında kararlı bir tutum sergilemektedir.
Alevilik Dersleri eğitiminin (ARU) kurulmasında kilit rol oynayan Aziz Aslandemir, uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmalarla inançlar arası diyaloğu teşvik etmiş ve Alevi toplumu ile Alman sivil toplumu ve siyaseti arasında bir köprü kurucu olarak hareket etmiştir.
Liyakat Nişanı, sadece Aziz Aslandemir’in kişisel çabalarını değil, aynı zamanda AABF’nin Almanya’daki önemli bir temsilcisi olarak önemini de vurgulamaktadır.
Aşk ile.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir