Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevilik Dersleri (ARU) çalışmaları kapsamında bugün itibariyle bir okulda daha Alevilik derslerine başladı.

Berlin’deki okullarda Alevilik derslerinin başlamasına yönelik çalışmalarımızı büyütmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz Şubat ayı Hızır haftasında Neukölln ilçesindeki Grundschule am Sandsteinweg’de başlayan Alevilik derslerinin ardından şimdi de Mitte ilçesi Sebastianstr’de bulunan City Grundschule’de 23 öğrenci ilk Alevilik derslerine bugün başladı.
Ders öncesi BAT-Cemevi ARU Koordinatörü Erdal Çağlar derse katılan çocuklara ve ailelerine ARU çalışmalarına dair bilgilendirme yaparak ailelere bu konudaki duyarlılıkları için teşekkür etti ve çocuklara Alevilikle ilgili kitapçıklar ile hediyeler sundu. Çağlar’ın ardından söz alan BAT-Cemevi İnanç Kurulu üyesi Ercan Yıldız Dede de ailelere teşekkür ederek, Aleviliğin geleceğinin çocuklara bağlı olduğunu bu nedenle okullarda atılan bu adımların büyük önem taşıdığına dikkat çekerek eğitimin ‘okuldan eve’ şeklinde devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Ercan Yıldız Dede konuşmasının ardından verdiği Gülbenk sonrası ilk ders öğretmen Afife Sürücü yönetiminde başladı. Bu okulda daha sonraki haftalarda ise öğretmenimiz Evran Emre eğitmenlik hizmetini devralacak.
Değerli Canlar, daha önce 8 okul, 9 sınıfta verilen Alevilik derslerimizi artık 9 okulda 10 sınıfa çıkarmış bulunmaktayız. Böylelikle Berlin’deki okullarda öğrenci sayımızı 143’e çıkarmış bulunmaktayız. BAT-Cemevi’nde eğitim alan 291 öğrenci ile birlikte artık toplamda 434 öğrenci Alevilik derslerini almaktadır. Sizlerin de desteğiyle bu çalışmamızı giderek büyüteceğiz.
Aşk ile..
Haber ve Fotoğraflar: BAT-Cemevi Basın Ofisi/ Ulaş Yunus Tosun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir