Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK EŞİT BAŞKANI HÜSEYİN MAT: GURUR DUYDUK, UMUDUMUZ BÜYÜDÜ

Almanya Alevi Gençler Birliği’nin Olağan Genel Kurulu, bugün Almanya’nın Köln kentinde çoskuyla başladı. Almanya’daki Alevi gençlerinin örgütlü birlik çatısı olan BDAJ Genel Kurulu yarında devam edecek.  Yoğun bir katılımla başlayan Almanya Alevi Gençler Birliği’nin Olağan Genel Kurulu’na konuk olarak  AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat, AABF Genel Sekreteri Ufuk Çakır, AABF  Genel Yönetim Kurulu Üyesi Dilan Kılıç, AABF Denetleme Kurulu Başkanı Seydi Koparan ve Alevi Cenaze Kolektifi sorumlus Dursun Karadağ katıldı.

Almanya Alevi Gençler Birliği’nin Olağan Genel Kurulu’nda AABK adına Eşit Başkanı Hüseyin Mat,  AABF adına Genel Sekreter Ufuk Çakır konuşma yaptı. Konuşmacılar gençler tarafından büyük ilgiyle dinlendi.  AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat’ın, BDAJ Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma delegeler ve salonda bululan konuklar tarafından ayakta alkışlandı.

Mat, genel kurula ilişkin sosyal medya üzerinden ‘‘ Gurur duyduk, Umudumuz büyüdü” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Almanya Alevi Gençler Birliği’nin yöneticilerine ve üyelerine teşekkür etti.

Başkan Mat, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘BDAJ’muzun (Almanya Alevi Gençler Birliği) olağan genel kurulu bugün Köln şehrinde yoğun bir katılım ile birlikte tüm coşkusuyla devam ediyor.

BDAJ’muzun kuruluşunun 30. yılına yakışır bir genel kurula tanıklık etmek gurur verici bir tabloydu.

Gurur duymamıza, mutlu olmamıza ve geleceğe daha büyük bir umutla bakmamıza katkı sunan gençlerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Bu dönem büyük bir emek ve caba ortaya koyan gençlerimize sevgili Helin Tufan ve Deniz Kasal başkanımız nezdinde teşekkür ediyor, yeni dönem seçilecek genç yöneticilerimize de üstün başarılar diliyorum.

Bozatlı Hızr her daim ve her yerde yanlarında olsun.

Aşk ile.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir