Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF İnanç Kurulu Başkanı Müslüm Kaya:‘‘ Bu yol eğriyi kabul etmez ‘‘

 

 

AHA- AABF İnanç Kurulu Başkanı Müslüm Kaya Dede, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın  Mersin Cemevi’ni ziyaret etmesine ilişkin yazılı bir açıklma yaparak tepkisini ortaya koydu.

‘‘ RİYA İLE YOL YÜRÜNMEZ ‘‘

Alevi yolunun eğriyi kabul etmediğine ve riya ile yol yürünmeyeceğine vurgu yapan AABF İnanç Kurulu Başkanı  Kaya, Mersin Cemevi’nde yaşanlara ilişkin şu ifadeleri kullandı:

‘‘İnancımız yolumuza ışıktır. Bu ışığı siyasetin kirli arenasına malzeme yapan, kutsallarımızı, değerlerimizi, inancımızı kendi siyasi emelleri ve günlük çıkarları için kullanan kişiler, kurumlar, sıfatı ve kimliği ne olursa olsun, Yol adına gereken cevabı Alevi toplumundan alacaklardır‘‘ dedi.

‘‘ YANLIŞA YANLIŞTIR DEMEYİ BİLSEYDİK BUGÜNKÜLER YAŞANMAZDI‘‘

Mersin Cemevi’nde bundan öncede benzeri durumların yaşandığın ifade eden AABF İnanç Kurulu b Başkanı Kaya, açıklmanın davamında Mersin Cemevi’nde ki gelişmlere ilgili sunları kaydetti : ‘‘Mersin cemevindeki son gelişmeler yeni değil, daha önceleride benzer şeyler yaşandı.. Yanlış olana yanlıştır demeyi bilseydik bugünküler yaşanmazdı… Yaşanan gelişmeler karşısında ortamı düzeltmek için birkaç eleştiri, biraz sitem ile bu soruna nokta konulamaz…
Bunları yıllardır dile getiriyoruz. Alevi toplumu! Kutsallarına, değerlerine hakaret edenleri, çeşitli odaklar adına Aleviler içinde misyonerlik yapanları, TİKA parası ile içimizde sinsi projeler yürütenleri, riyakarları, takkiyecileri, geçimlerini ‘’Alevicilik’’ yaparak sağlayanları teker teker deşifre etmeden bu sorun çözülmez…’’

’’ HAK YOLDA HAKK İLE OLMAK GEREK ‘’

AABF İnanç Kurulu Başkanı Müslüm Kaya, açıklamasını Alevilere yönelik yaptığı su çağrıyla sonlandırdı:  ‘’Her Alevi canımız kişilerin değil Alevi toplumunun geleceğini, birliğini, ulularımızın ve yolumuzun itibarını öncelikli olarak düşünmeli, kimden gelirse gelsin her türden yanlışa net tavır almalıdır.
Hak ile olun, Hakk ile kalın…’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir