Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

EMEKLERE AŞK OLA !

 

26 yıldır yayın hayatına devam eden Alevilerin Sesi Dergimizin, 250. sayısı çıktı.

Alevilerin Sesi Dergisi, mart 1994’ten bu güne Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun, örgütlü Alevilerin, yürütülen mücadelenin yazılı halidir.

Hem öğretiyi ve hem de kendi eylemlerini tanıtan, araştırma dosyaları hazırlayan, günceli yakalayan, perspektif /vizyon sunan, kadınların, gençlerin, çocukların sesi olan, geniş kitlelere ulaşan Alevilerin Sesi Dergisi, Alevi dünyasının en uzun soluklu tek dergisidir.

Öğretiye, Alevilere, mücadeleye önemli katkılar sağlamanın yanı sıra, Aleviliğin tanınırlığı açısından da işlevsel bir misyon üstlenmiştir.

Yayın hayatında 250. Sayı ve 26 yıllık serüven, nicelik olarak azımsanamayacak bir rakamı, uzun soluklu bir emeği ve tam başarıyı da içinde barındırdığı gibi, aynı zamanda yirmi altı yıllık emek sonunda varılmış bir mutluluk sığınağıdır.

Artık elektronik kanal aracılığıyla dünyanın her yerinden ulaşılabilen, çok dilli bir dergidir.

Büyük bütçelerle, devletin her türlü imkan ve olanaklarından nemalanarak yayın hayatına giren dergi, gazetelerin ayakta kalamadığı bir dönemde, güdümlü/yandaş medyaya karşı adete bir meydan okuyuş, sıkı bir sınavdır.

Önümüzdeki dönemde Alevilerin Sesi Dergisinde çevre konusu, “insan”ın yaşayabilmesi için gereksinme duyduğu temiz hava, temiz sudan başlayarak ele alınabilecek çok geniş bir konudur.

Kimisi yaptığıyla öğünür, kimisi yıktığıyla. Alevilerin Sesi dergimizin emekçileri yaptıklarıyla övgüyü hakediyor.

1994 yılı mart ayında ilk sayısı yayınlanan Alevlerin Sesi Dergimizin 250. sayıya ulaşmasına katkı sunarak, nefesimize nefes katan, Alevi dünyasına olumlu katkılarda bulunan cümle canların emeklerine AŞK OLA.

Alevlerin Sesi Dergimizin 250. Sayıyısı Kutlu Olsun.

Erdal Kılıçkaya
AABK Genel Sekreteri
FUAF YK Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir