Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu: Zwolle Cemevimize yapılan saldırıyı lanetliyoruz ve kınıyoruz

Zwolle de yapımı devam eden Alevi Kültür Derneği binasının duvarlarına, kapı ve pencerelerine kimliği henüz bilinmeyen kişi yada kişiler tarafından hac işaretleri çizildi.

Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu‘na  bağlı Zwıolle Alevi Kültür Derneği – Cemevi’nin duvarlarına, kapı ve pencerelerine kimliği henüz bilinmeyen kişi yada kişiler tarafından hac işaretleri çizildi.

Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu'na bağlı Zwolle Alevi Kültür Merkezi'nin yapımına devam edilen cemevine 'haç işaretleri' çizilerek saldırıda bulunuldu

Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu'na bağlı Zwolle Alevi Kültür Merkezi'nin yapımına devam edilen cemevine 'haç işaretleri' çizilerek saldırıda bulunuldu. HAKDER Yönetim Kurulu tarafından saldırıya yönelik yapılan açıklamada "Bu gaflet ve insanlığın zavallı acizliği kimden gelirse gelsin tüm bileşenlerimiz ve toplumumuz adına derinden lanetliyor ve kınıyoruz" denildi.

YOL Televizyonu paylaştı: 28 Temmuz 2020 Salı

Hollanda’nın Zwolle kentinde  inşası devam eden Zwolle Alevi Kültür Derneği Cemevi‘nin duvarlarına haç işareti çizilmesine HAKDER yazılı bir açıklama yaparak sert tepki gösterdi.

‘‘ Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonumuza bağlı Zwolle Alevi Kültür Derneği’mizin henüz yapımına devam eden Cemevimize haç işaretleri çizilerek saldırıda bulunulmuştur!

Bu gaflet ve insanlığın zavallı acizliği kimden gelirse gelsin tüm bileşenlerimiz toplumumuz adına derinden lanetliyoruz ve kınıyoruz.‘‘ ifadelerinin yer aldığı HAKDER açıklamasının devamındai şunlar kayededildi:

‘‘Bizler evrenimizdeki Alevi Toplumumuzla, tüm inançlara ve kültürlere saygılıyız.

Bu anlayışımız, değerlerimizle ve kendimize has ve özgün Alevi Cemevlerimiz, inancımızla varız, var olacağız.

Bu saldırıyı yapanların ortaya çıkartılmasında Hollanda polisi ve makamlarının ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerine inanıyoruz.

Zwolle Alevi Kültür Derneği Cemevi yönetimi bugün saat 18:30 da saldırı hakkında bir basın açıklaması gerçekleştirecektir.

Bu faşistlik olduğu kadar bir cahilliğin, yobazlığın çırpınmasından gayri nazarımızda başka bir anlam taşımayan muhattaplarına diyeceğimiz zerre bir söz dahi yoktur. ‘‘ denildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir