Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

“Can için yalvarmam sana Mazlumlar darılır bana”

Avrupa Alevi Kadınlar Birliğ ( AAKB), adil yargılanma talebinin kabul edilmesi için önce açlık grevine başlyan, daha sonra bu eylemini ölüm orucuna dönüştüren halkın Avukatı Ebru Timtik’in,  Ölüm orucu direnişinin 238. gününde yaşamını keybetmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

” Ey zalimler, yüz yıllardır bizi katlediyor, yargılamadan mahkum ediyorsunuz. Tarih bunun örnekleriyle dolu. Yaşlılarımızın yaşını küçültüp, gençlerimizin yaşını büyütüp idam ettiniz.” ifadelerinin yer aldığı AAKB açıklamasının davamında, Ebru Timtik’in direnişine ve yaşamını kaybetmesine ilişikin, şunlar kaydedildi:

”Ey zalimler, bizi diri diri yaktınız. İnanç merkezlerimize, kutsal yerlerimize cümbüş evi dediniz. Sizden olmayanı, sizin gibi düşünmeyeni düşman, vatan haini ilan ettiniz. Adil yargılanmak istiyorum diyen Ebru Timtik’in sesini duymadınız, onun ölümüne seyirci kalıp vicdanınızı ve kulaklarınızı tıkadınız.

Üç maymunu oynadınız.

Buna karşın içeride ne kadar hırsız, arsız, çocuk tecavüzcüsü ve kadın katili varsa hepsini bıraktınız. Hiçbir zaman adil bir yargılama olmayan bir ülkede Ebru Timtik bedenini ölüme yatırdı. Bu eylemi asla kabul etmedik. Bu direnişin başka bir mücadele biçimi olmalıydı. Bir can, bir insan kolay mı yetişiyor? İnancımızda yaşam hakkı en kutsal haktır. İnsanı yaşat ki sen de yaşayasın.

“Ölür ise tenler ölür,canlar ölesi değil”

Adil yargılanma hakkı talep eden Ebru Timtik’in son hakka uğurlama erkanında dünyanın gözleri önünde tarifi zor bir devlet şiddeti yaşandı. Bir toplumun inanç merkezi ablukaya alındı, gazlar atıldı, tomalar dehşet saçtı. Tüm bu yaşadıklarımızdan sonra biz biliyoruz ki siz yine vicdanınızı, adaletinizi Aytaç Ünsal içinde kapatacaksınız. Yine seyirci kalacaksınız.
Ebru ile birlikte bu ülkede insanlık, adalet, vicdan ve güzel olan her şey öldü.

Aytaç Ünsal ölsün istemiyoruz !

Aytaç Ünsal Yaşasın!”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir