Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Derya Elbasan’ı öldürülmek isteyen sanığa yine ceza çıkmadı.

İstanbul’da evli olduğu Derya Elbasan’ı öldürme girişiminde bulunan Erol Elbasan’ın yargılandığı dava duruşması yine ertelendi.
İstanbul’un Kartal ilçesinde evli olduğu Derya Elbasan’ı katletme girişiminde bulunan Erol Elbasan hakkında açılan davanın 4 duruşması Kartal’daki Anadolu Adliyesi 19’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi.
Tutuklu sanık Erol Elbasan’ın avukatı ile hazır bulunduğu duruşmaya öldürülmek istenen Derya Elbasan da avukatı ile birlikte katıldı. Duruşmayı Derya Elbasan’a destek veren bazı kadın örgütlerinin temsilcileri de takip etti.
Görülen duruşmada mahkeme, sanığın tutukluluğun devamına karar vererek duruşmayı 8 Ekim’e erteledi.
Duruşmanın ardından Adliye önünde basın açıklaması yapıldı. Burada konuşan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) Temsilcisi Ayşen Ece Kavas, İstanbul Sözleşmesi’ni işaret ederek, “Bakanlıklar ve tüm devlet mekanizmaları görevini yapar, İstanbul Sözleşmesi’ni uygularsa işte o zaman kadınlar hayatta olur, özgürce yaşar. Davanın takipçisiyiz” dedi.
Derya Elbasan ise, “Ben defalarca ayrılmak istedim, ölümden döndüm. En ağır ceza almasını istiyorum” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?
Erol Elbasan, kendisinden ayrılmak isteyen 20 yıllık eşi Derya Elbasan’ı barışmadığı için tabancayla öldürmek istemiş, ancak tabancası 2 kez tutukluk yapınca silahın kabzası ile yüzüne vurarak burnunu, sol elmacık kemiği ve çenesini kırmıştı.
Derya Elbasan’ın büyük kızı Hira Elbasan, sosyal medya hesabından Erol Elbasan’ın annesi Derya Elbasan’ı katletme girişiminde bulunduğuna dair fotoğrafları yayınlayarak, tutuklanmasını istemişti. Hira, “Sırf annem boşanmak istediği için bugün ölümden döndü. Lütfen gerekli yerlere ulaşsın artık. Bu korkuyla yaşamaktan yorulErol Elbasan, kendisinden ayrılmak isteyen 20 yıllık eşi Derya Elbasan’ı barışmadığı için tabancayla öldürmek istemiş, ancak tabancası 2 kez tutukluk yapınca silahın kabzası ile yüzüne vurarak burnunu, sol elmacık kemiği ve çenesini kırmıştı.
Derya Elbasan’ın büyük kızı Hira Elbasan, sosyal medya hesabından Erol Elbasan’ın annesi Derya Elbasan’ı katletme girişiminde bulunduğuna dair fotoğrafları yayınlayarak, tutuklanmasını istemişti. Hira, “Sırf annem boşanmak istediği için bugün ölümden döndü. Lütfen gerekli yerlere ulaşsın artık. Bu korkuyla yaşamaktan yoruldum. Ne kadar polise de gitsek, tutuklama, sorgu herhangi bir şey olmuyor. Evimizin önünde cirit atıyor. Polis ‘Biz bir şey yapamayız’ diyor” sözleriyle yardım çağrısında bulunmuştu.dum. Ne kadar polise de gitsek, tutuklama, sorgu herhangi bir şey olmuyor. Evimizin önünde cirit atıyor. Polis ‘Biz bir şey yapamayız’ diyor” sözleriyle yardım çağrısında bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir