Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF bütün kurumları ile bir bütündür, saldırıları boşa çıkartacak ve boyun eğmeyecektir!

 

Almanya‘nın geçtiğimiz hafta Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nde AABF’ye kamu tüzel kişiliği statüsü tanımasının ardından, Aydınlık ve Yeni Şafak gazatlerinde AABF’ye yönelik karalama ve saldırı içerikli haberlerin çıkmasına, AABF İnanç Kurulu bugün yazılı bir açıklama yaparak sert tepki gösterdi

AABF İnanç Kurulu Başkanı Müslüm Kaya‘nın imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

‘‘On aralık 2020 günü aleviler için tarihe altın harflerle yazılacak olan bir tarihtir.. Bugün Almanya’nın NRW eyaletinde alınan karar AABF nin 30 yıllık bir mücadelesinin son halkasıdır.. Bu karar ile Alevilerin hakları anayasanın teminatı altına alınmıştır.. Kendi vatanımızda bizlere verilmeyen İnançsal haklarımızın göçmen olarak geldiğimiz ülkede yasal güvence altına alnması saltanat dincilerine verilmiş en iyi cevaptır..

Bütün Alevilere hayırlı uğurlu olsun!

Bu karar Alevileri, alevi dostlarını sevindirip gururlandırırken, Ebu suud ziyniyetinin mirasçılarını, ne idüğü belli olmayan, derin güçlerin adamı her dönemin döneği, yağlı sofraların müdavimi, boynuna lanet halkası asılmış bilinen iblis’leri rahatsız etmektedir..

Nedendir Kanlı ellerin, ağulu dillerin, köhnemiş gönüllerin, bunca yalanları, iftiraları.. feryatları.. AABFye saldırıları..

Bu karanlık zihniyetin hortlatmak istediğini geçmişte Dersim’de, Maraş’ta, Sivas’ta, Çorum’da, Gezi’de, Gazi’de yaşadık…

Emevi zihnietinin günümüzdeki temsilcilerinin ve yeminli tercumanlığını yapan taşeronun emelleri kursaklarında kalacaktır..

Ve Ulu Pir’in Kelamı ile diyoruz ki

Yürü bre Hızır Paşa

Senin de çarkın kırılır

Aleviler Hak olanın yanındadır.. Şah-ı Merdan Ali’nin adaletinin, Barışın, dostluğun ve kardeşliğin hakkın, hukukun yegane temsilcileridir..

AABF bütün kurumları ile bir bütündür.. Saldırıları boşa çıkartacak ve boyun eğmeyecektir…

AABF İnanç kurulu olarak..

Karanlık zihniyetin AABF ye, kurumlarına, kurum başkanlarına yaptığı hakaretleri şiddetle red ediyoruz.. Şer odaklarına karşı, Kazanılmış haklarımızı korumaya, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmeye, Alevilerin sesi, soluğu olmaya devam edeceğiz.

Bu yolda Şah-ı Merdan Ali yardımcımız.

Boz atlı Hızır yoldaşımız olsun‘‘

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir