Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat:7 Şubat 2020 Cuma günü, Saat:11:00’de, Berlin Türk Büyükelçiliği’nin önündeyiz- Video

Dün Cumhurbaşkanı  kararnamesi ile birlikte Sivas barbarlarından biri  serbest bırakıldı. Şaşırdık mı? Hayır! Biz biliyoruz, çünkü Sivas Katliamı olduğunda, ‘’ bu olayın’’ işbirlikçilerinden birinin ‘’Millli Görüş,’’  onunda kadrolarının önde gelenlerinden biri olan Tayyip Erdoğan olduğunu biliyorduk. Bunu 26 yıldır söylüyorduk.

’’ BEDELİ NE OLURSA OLSUN SİVAS’IN HESABINI SORACAĞIZ! ’’

Bugünde kendi katilerini korumak, onları serbest bırakmak onların görevi olabilir. Biz ne olursa olsun, bu Sivas barbarlığını yapanlardan, yaptıranlardan, bu katillerin yanında olanlardan ve bu katilleri koruyan  kollayan kim varsa  onlardan hesap soracağız.  Bedeli ne olursa olsun Sivas’ın hesabını soracağız!  Ve o katillerden hesap soracağız, asla geri adım atmayacağız! Bunun ismi Recep Tayyip Erdoğan’da olsa, onunlada mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz! Hiçbir kararı, karar hükmünü tanımıyoruz! Bu barbarı serbest bırakma kararını asla tanımıyoruz! Ve Alevilerini vicdanında bu dava bitmedikçe, bu dava da bitmeyecektir!

’’ HEPİNİZDEN RİCAM, ZAMANI OLAN 7 ŞUBAT’TA BERLİN’E GELSİN’’  

Bu bağlamda, 7 Şubat’ta   Türkiye’nin tüm büyükelçiliklerinin önünde basın açıklması ve protestolarımızı yapacağız. 7 Şubat’ta,  Almanya’daki Alevileri  olarak Türkiye’nin  Berlin Büyükelciliği’nin önünde bir araya geleceğiz. Hepinizden rıcam, zamanı olan 7 Şubat’ta Berlin’e gelsin. İzinmi alırsınız, o gün rapor mu alırsınız bilmiyorum ama mutlak gelin!

Mesele sadecek Tv ‘de Recep Tayyip Erdoğanı  izlerken, O’na sinirlenmek,  bağırmak ve kızmakla olmuyor.  Oturmakla asla olmuyor!  Gerçekten vicdanınız sizilıyorsa, bu haksızlık karşısında sessiz kalmazsınız. Barbarlar 8 Saat boyunca TV’lerdeki canlı yayınlar eşliğinde o insanları katlettiler. Neydi suçları? Bağlama çalmaktı, deyiş söylemekti, semah dönmekti.

Eğer bu barbarlık karşısında onurluca insanlık davasına sahip çıkacaksanız hepinizi 7 Şubat’ta, Saat 11:00’de Berlin Büyükelciliği’nin önüne bekliyoruz. Bu dava ile ancak böyele hsaplaşılır,  bu dava ancak bu şekilde sürdürülebilir. O yüzden hepinizden rıcam bu davaya her şeyiyle sahip çıkın! Cemevlerinize sahip çıkın. Yöneticilerinize sahip çıkın, kurumlarınıza sahip çıkın. Çocuklarınıza sahip çıkın. Çünkü bizim geleceğimiz bir arada olmamızdır, kendi değerlerimize sahip çıkmaktır. Kalu beladan beri  bütün katliamlara karşı nasıl ayakta durduysak, hak mücadelemizi  demokratik koşullar içinde verdiysek bundan sonrada bundan asla taviz vermeden davam edeceğiz.  Birliğimiz daimi olsun… Birliğimiz güçlü olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir